MojAndroid

Zaujímavým paradoxom je skutočnosť, že hoci je domáce pestovanie plodín a chovanie hospodárskych zvierat skôr na ústupe, rôzne farmárske hry sú nadmieru populárne. Medzi tie najznámejšie patrí FarmVille na Facebooku a práve jej úspech dal podnet na vznik mnohým klonom, ktoré môžeme nájsť na Google Play. Farm Up patrí medzi tie, ktoré si zaslúžia pozornosť.

Farm Up

Farm Up obsahuje oproti známej facebookovskej farmárčine aj náznak príbehu, ktorý začína introm, pozostávajúcim z niekoľkých obrázkov. Hneď potom sa dostávate do hry, na začiatku ktorej si vaša postava kúpi malú zanedbanú farmu s cieľom zmeniť ju na prosperujúce hospodárstvo. Základné kroky vám vysvetlí priamo bývalý majiteľ a zároveň vám dá prvé úlohy. Je to vlastne akýsi tutoriál, počas ktorého sa hodia aspoň základy angličtiny. Postupne, ako sa bude zvyšovať úroveň vašej postavy, budete môcť plniť stále nové a zložitejšie úlohy.

Hra samotná však nie je nijako zložitá a nesie sa v podobnom duchu, ako ostatné farmárske hry. Musíte pestovať rôzne plodiny, pričom doba od zasadenia do zberu úrody sa pohybuje v závislosti od druhu rastliny od niekoľkých minút až do niekoľkých hodín. Vypestované plodiny sa dajú predať a získané peniaze investovať do vybavenia farmy a založenia novej úrody. Podobne, ako v mnohých iných hrách, aj tu sa stretneme s dvoma typmi peňazí. „Strieborné“ sú základné, dostávate ich za splnené úlohy a vypestované plodiny a „zlaté“, ktoré sa dajú získať len zriedkavo, slúžia na nákup špeciálnych plodín a vybavenia farmy. Získať sa dajú (ako inak) mikrotransakciami.

Poteší grafická stránka hry, ktorá je naozaj pekná a pastelové farby sú príjemné na pohľad. Pozitívnom sú tiež milé zvukové efekty a príjemná nevtieravá hudba. Farm Up je skrátka hra, určená pre všetkých milovníkov tohto žánru, ktorým nevadí nutnosť v pravidelných časových intervaloch sa do hry vracať.

Verzia: 7.5.7
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 7.5.7
Aktuálna cena: Zdarma

30.4.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+