MojAndroid

Vývojári spoločnosti Google nám prinášajú Android aplikáciu, pri programovaní ktorej si určite užili kopec srandy. Je ňou aplikácia Androidify dostupná úplne zadarmo z Android Marketu. Začínate s “nahým” zeleným Android panáčikom, a môžete ho obliecť ako seba, vašich kamarátov, vašich príbuzných, vlastne hocikoho. Vaše kreácie si môžete uložiť, pomenovať, nastaviť ako tapetu, ako fotku ku kontaktu a zdieľať s kamarátmi cez Facebook, GMail, Picasu a ďalšie.

Na začiatku sa na displeji objaví zelený Androidko tak ako ho poznáte z nášho loga, či ikonky. Môžete klikať na 4 časti jeho tela: hlavu, trup, ruky a nohy. Po každom kliknutí sa zmení niečo na hlave (farba vlasov, okuliare, fúzy…), zobrazí iné tričko, košela, šortky, nohavice, či cvičky alebo tenisky. Okrem menenia oblečenia a vlasov môžete každú zo 4 častí naťahovať a zmenšovať potiahnutím dohora alebo dodola, či rozšíriť a zúžiť potiahnutím doprava a doľava.

Po ťuknutí na ikonku vešiaku v ľavom dolnom rohu sa dole a naľavo ukážu 2 panely. Spodný ponúka paletu všetkých častí, ktoré môžete meniť – okrem povôdných 4 sú tu navyše farba pleti, okuliare, fúzy a doplnky. Panel naľavo obsahuje všetky možnosti pre výber v spodnom paneli. Ikonka s obláčikom a šípkou napravo dole vyvolá kontextové menu, cez ktoré môžete svoj výtvor zdieľať s ostatnými.

Po stlačení tlačidla Menu sa vám zobrazí 6 možností: Zdieľanie, Uložiť, Moji Androidkovia, Nový, Náhodný a O aplikácií. Najväčšia sranda je s tlačidlom Náhodný, zopár ukážok nájdete aj v nasledujúcej galérii:

Stiahnite si aplikáciu pomocou nasledujúceho QR kódu alebo odkazov pod ním:

Android Market (telefón) | Android Market (web) | AppBrain

A na záver krátke video pre inšpiráciu:

16.2.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+