MojAndroid

Dnes sa spoločne pozrieme na ďalšiu zaujímavú Android hru, ktorá nesie názov Caps. Ide o veľmi jednoduchú hru, ktorá vás dokáže zabaviť na 5 minút kým čakáte v rade, no keď sa do nej zažeriete, vydržíte ju hrať aj desiatky minút. Princíp tejto Android je veľmi jednoduchý. Na hracej ploche, čiže stole, máte vy a váš súper rozostavené na rôznych miestach svoje vrchnáky, povedzme že z piva, však sme Slováci ;) Koľko vrchnákov na stole máte, toľko máte ťahov, po jednom ťahu na každý vrchnák. Po stole sú okrem vrchnákov rozmiestnené aj rôzne prekážky ako napríklad šálky, taniere či kúsky jedla, za ktoré sa môžete skryť alebo pomocou nich zmeniť smer vystrelenia vášho vrchnáku. Vašou úlohou je zostreliť všetky súperove vrchnáky zo stola, skôr, ako to stihne váš súper spraviť vám. Pri zostreľovaní súperových vrchnákov však musíte dávať pozor ako silno svoj vrchnák vystrelíte a akým smerom sa po dotyku so súperovým vrchnákom či prekážkou odrazí! A mali by ste vedieť aj o tom, že ako sa vyvíjajú vaše schopnosti, tak rastie aj náročnosť nepriateľa…

So svojimi vrchnákmi sa môžete “vyšalieť” až na 9 hracích stoloch, vrátane kuchynského, detského či dokonca hodinárskeho. Každý jeden stôl má na sebe poukladané iné prekážky. Pod týmito prekážkami môžete nájsť hviezdy, ktoré vám pripočítajú bonusové body. Ak na stôl dobre nevidíte, môžete si ho zmenšiť alebo zväčšiť pinch-to-zoom metódou. Ak chcete pohľad vrátiť späť na pôvodný, tak len 2-krát poťukajte na hociktorom mieste na vašom displeji. Dokopy v 54 leveloch môžete svoje vrchnáky strieľať po súperovi v 2 (čoskoro 3) herných módoch:

  • Mission – hrajte proti počítaču a odomykajte nové levely a stoly!
  • Lokal multiplayer hrajte so svojimi priateľmi Caps na vašom smartfóne (po odohratí svojich ťahov je na ťahu váš kamarát),
  • (zatiaľ nedostupný) Online multiplayer – pomocou online multiplayera budete môcť vyzvať na súboj vašich priateľov bezdrôtovo, túto funkciu chcú autori sprístupniť do pár týdžňov.

Okrem vyššie spomínaných vlastností sa Android hra Caps vyznačuje aj veľmi peknou grafikou a herným enginom, ktorý často vtiahne hráča do samotnej hry na dlhšiu dobu než pár minút. Fyzikálne zákonitosti v tejto hre sú založené na Box2D engine, ktorý pôsobí v konečnom dôsledku veľmi realisticky. Ak sa vám táto Android hra zapáčila, neváhajte a kliknite na náš widget, ktorý obsahuje odkaz na Android Market, kde túto aplikáciu získate absolútne zadarmo. PS: Za vyskúšanie nič nedáte!

Caps
Avantis Game Studio
Verzia 1.1.4 (22. 2. 2012)
Veľkosť 9,7 MB
2.1+

Zadarmo

23.2.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+