MojAndroid

O2 má novú ponuku pre ľudí, ktorí uvažujú, že k nemu prejdú aj so svojím telefónnym číslom. Operátor ponúka všetkým zákazníkom, ktorí sa rozhodnú preniesť si číslo do siete O2, preplatenie nákladov spojených s prenosom čísla u svojho pôvodného operátora vo výške 10 eur. Zákazníci, ktorí si vyberú jeden z programov s platbou na faktúru, získajú od O2 zľavu vo výške 5 eur na faktúru počas prvých dvoch celých zúčtovacích období. Pre uplatnenie zľavy musí mať zákazník faktúru za telekomunikačné služby v minimálnej výške 5 eur s DPH. Zákazníci s predplateným programom získajú bonusový kredit vo výške 5 eur za prvé 2 dobitia v ľubovoľných termínoch a ľubovoľnej výške.

Na úplné zrušenie poplatku za prenos čísla pred niekoľkými týždňami vyzval aj Úrad pre reguláciu elektronických komunikácií a poštových služieb. Jeho predchodca, telekomunikačný úrad, sa o uzákonenie zákazu tohto poplatku snažil už v roku 2009, jeho iniciatívu však vtedy zastavila legislatívna rada vlády. Nový návrh regulácie poplatkov regulačný úrad podľa vlastného vyjadrenia už pripravuje, ale súbežne s tým sa operátorov snaží presvedčiť, aby od poplatkov sami upustili. Operátor Orange už avizoval, že najneskôr k 1. januáru 2015 pristúpi k zrušeniu všetkých poplatkov za prenos čísel zo svojej mobilnej aj pevnej siete ku konkurencii (pri splnení podmienky, že RÚ do konca roka zruší poplatky za portácie z fixných sietí). Poplatok za prenos čísla zo svojej siete k virtuálnemu operátorovi FunFón (ktorého však vlastní) zrušil operátor 11. júna.

Zdroj: O2, Orange

24.6.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+