MojAndroid

Operátor predstavil novú ponuku programov pevného internetu šíreného vzduchom cez vonkajšiu 5G anténu. Internetové pripojenie je stabilné, rýchle a vhodné pre využitie v oblastiach, kde je nie možné optické pripojenie.

O2 pri ponuke internetu vzduchom využíva technológiu 5G siete primárne na frekvencii 3,5 – 3,7 GHz. Počas dvoch rokov plánuje operátor pokryť rýchlou sieťou piatej generácie takmer celé Slovensko. Práve v nadväznosti na modernizáciu siete, v rámci ktorej dôjde k výmene antén s podporu 5G, pristúpilo O2 k úprave portfólia.

Novú ponuku O2 Internet vzduchom tvorí trojica hlavných programov s neobmedzeným objemom dát a až dvojnásobne vyššou rýchlosťou oproti predchádzajúcim paušálom. Novinkou je oddelenie splátky za anténu od mesačného poplatku za program. Po 48 mesiacoch tak zákazník platí už len mesačný poplatok.

O2 Predajňa

Bezstarostný O2 Internet vzduchom:

 • neobmedzený objem dát
 • maximálne rýchlosti 300 / 30 Mbps
 • mesačný poplatok 26 eur
 • splátka za zariadenie +7 eur počas 48 mesiacov

Pohodový O2 Internet vzduchom:

 • neobmedzený objem dát
 • maximálne rýchlosti 100 / 15 Mbps
 • mesačný poplatok 21 eur
 • splátka za zariadenie +7 eur počas 48 mesiacov

Základný O2 Internet vzduchom:

 • neobmedzený objem dát
 • maximálne rýchlosti 20 / 5 Mbps
 • mesačný poplatok 15 eur
 • splátka za zariadenie +7 eur počas 48 mesiacov

Okrem hlavnej trojice programov prináša O2 program s vnútornou anténou pomenovaný Praktický O2 Internet vzduchom s objemom 1 TB dát, rýchlosťou okolo 300 Mbps a mesačným poplatkom 26 eur. Za zariadenie (vnútornú anténu) si operátor účtuje poplatok 9 eur počas 48 mesiacov. Určený je zákazníkom, ktorí nemôžu vŕtať do fasády, prípadne sú v podnájmoch.

V ponuke ostáva Biely O2 Internet vzduchom, tentoraz s nižšou cenou 17 eur mesačne. V cene máte 250 GB dát, prenosové rýchlosti 15/2 Mbps a za zariadenie budete platiť 2,50 eur mesačne.

Aby ste mali spoľahlivé pokrytie v celej domácnosti, ponúka O2 Wi-Fi6 MESH extendre. Ideálne riešenie pre byty s veľkou rozlohou alebo poschodové rodinné domy. Wi-Fi Extender Zyxel WX3100 získate za 1,5 eur mesačne počas 48 mesiacov.

Ďalšou novinkou je možnosť získať k programom O2 Internet optikou a O2 Internet vzduchom službu O2 TV so zľavou 50 % až na dva roky. K dispozícii máte viac než 75 televíznych staníc, ktoré môžete sledovať až na štyroch zariadeniach súčasne. Nechýba 7-dňový archív, náhľady počas pretáčania a obľúbené TV stanice si viete zaradiť medzi Obľúbené s rýchlym prístupom.

Pevný internet cez 5G sieť ponúkajú aj ďalší dva slovenskí operátori. Orange sa zameral na firemných zákazníkov a dáva na výber programy s prenosovou rýchlosťou od 10 – 600 Mbps, cena začína na sume 20,40 eur mesačne. 4ka má v ponuke pevný 5G internet na doma šírený vzduchom za štandardnú cenu 26 eur mesačne. Telekom pevné 5G pripojenie zatiaľ neponúka.

Náš tip
Najlepšie Android tablety v roku 2024, ktoré si môžete kúpiť na Slovensku

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+