MojAndroid

WiFi aliancia schválila nový štandard konektivity WiFi, ktorý nesie kódové označenie 802.11ah a prezývku HaLow. Zariadenia, ktoré budú podporovať nový štandard budú pracovať vo frekvenčnom pásme 900 MHz, ktoré umožňuje prenášať rádiový signál na väčšie vzdialenosti. Dosah WiFi by sa vďaka zníženiu frekvencie mal dostať na dvojnásobok staršieho štandardu pracujúceho na frekvencii 2,4 GHz, pričom sa zníži aj spotreba energie. Ide o dôležitý krok pre rozvoj Internetu vecí, ktorý je budúcnosťou inteligentných domácností a miest. Malé zariadenia pripojené na internet budú mať vďaka novému WiFi väčšiu výdrž a dosah aj v prípade chodu na batériu, čo príde vhod napríklad pri bezdrôtových zvončekoch a iných zariadeniach, ktoré by sa mali pripájať k internetu.

Nový WiFi štandard bude podporovať všetky existujúce WiFi protokoly, vrátane IP konektivity a bezpečnosti z klasických WiFi prístupových bodov. Schválenie WiFi Halow predstavuje tiež dôležitý krok pre budovanie inteligentných miest, ktoré budú sledovať tisícky rôznych senzorov. V budúcnosti ho budú pravdepodobne podporovať aj automobily a nájdeme ho tiež v priemysle, či v zdravotníckych zariadeniach a pomôckach. V neposlednom rade môže ale vylepšiť internetový prístup v ťažšie dostupných miestach, napríklad vo viacpodlažných budovách. Na pokrytie domácnosti tak bude stačiť jediný router, ktorý sa postará o obsluhu všetkých frekvenčných pásiem.

Zdroj: wi-fi.org

4.1.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+