MojAndroid

Značka Nokia je medzi výrobcami telefónov naozaj legendou. Posledné roky však boli pre (pôvodne) fínskeho výrobcu náročné a musel prejsť procesom transformácie. Dnes vlastní licenciu na výrobu Nokia smartfónov spoločnosť HMD, ktorá hovorí o dlhoročnej spolupráci. Licenciu totiž získala na 10 rokov.

Náš tip
Nokia 9 by mala byť prémiovým zariadením so skenerom dúhovky a s vysokou cenou

Niekoľko noviniek z dielne HMD prezradil Per Ekman, viceprezident pre Stredný Východ a Severnú Afriku v HMD Global vo svojom poslednom interview. Okrem výroby Nokia smartfónov prezradil niekoľko informácií o tom, že HMD bude spolupracovať aj so spoločnosťami Foxconn či dokonca Google. Práve s Googlom chce HMD spolupracovať, pretože si myslí, že “výrobcovia momentálne nepoužívajú Android tak, ako by mali”.

Ekman narážal najmä na rozsiahle nadstavby, ktoré výrobcovia aplikujú na čistý Android namiesto toho, aby využili výhody natívneho systému a rýchlych aktualizácií od Googlu. Presne to chce robiť Nokia (HMD). Okrem toho však výrobca plánuje aj pokročilú integráciu kľúčových funkcií Androidu, akou je napríklad Android Assistent, priamo do systému ich smartfónov. Ak sa naplnia Ekmanove slová, tak sa Nokia môže poľahky stať výrobcom, ktorý bude na svoje zariadenia posielať najrýchlejšie aktualizácie Androidu. A veru, už by sa mal naozaj nájsť niekto, kto ostatným ukáže, ako sa to má robiť!

Zdroj: XDA

12.4.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+