MojAndroid

Svetovo prvý telefón s piatimi hlavnými fotoaparátmi s optikou ZEISS mieri na slovenský trh. Nokia 9 PureView posúva fotografické schopnosti telefónov na novú úroveň a prináša pokročilé funkcie do rúk nadšencov fotografovania. Každá zachytená fotografia je v HDR a podieľa sa na nej všetkých päť snímačov naraz. Okrem revolučného fotoaparátu poteší taktiež 5,99″ 2K pOLED displej, čítačka odtlačkov prstov zabudovaná v displeji a bezdrôtové Qi nabíjanie.

Prvý telefón na svete s piatimi hlavnými fotoaparátmi

Nokia 9 PureView je prvým telefónom na svete, ktorý sa môže chváliť systémom piatich hlavných fotoaparátov s optikou ZEISS. Dva zachytávajú snímku vo farbe, tri sú monochromatické pre lepšie zaznamenanie ostrosti a detailov. Spoločne dokážu zachytiť až 10x viac svetla ako jeden farebný fotoaparát rovnakého typu.

Každá snímka zachytená päticou fotoaparátov obsahuje minimálne 60 MP dát. O spracovanie sa stará sofistikovaný výpočtový systém procesora Qualcomm Snapdragon, ktorý priraďuje úlohy medzi ISP, DSP, GPU a CPU.

Neuveriteľné detaily a dynamický rozsah

Vďaka 5 snímačom môže Nokia 9 PureView využiť pri každej expozícii 12,4 úrovní HDR a ponúknuť tak extrémny dynamický rozsah. Všetky dáta sa potom s využitím pokročilého mapovania hĺbky scény spoja do perfektnej fotografie. Každá 12MP JPG fotografia sa vďaka tomu vyznačuje vynikajúcimi detailmi v oblastiach jasného slnečného svetla, tak aj v tmavých, tienistých častiach.

Bezkonkurenčné mapovanie hĺbky scény umožňuje vytvoriť úžasný bokeh a zmeniť bod ostrosti v Google Photos aj dodatočne u výslednej fotografie. Možné je preostrenie, rozmazanie, saturácia naprieč všetkými scénami aj po zachytení fotografie.

Zážitok z vlajkovej lode v dokonalom spracovaní 

Nokia 9 PureView je vybavená pokročilými technológiami nielen v oblasti fotoaparátu. V jadre telefónu búši procesor Qualcomm Snapdragon 845 Mobile. Úžasný 5,99“ 2k pOLED displej s technológiou Pure Display s podporou HDR10 zaistí vždy ostrý a farebne bohatý obsah. Čítačka odtlačkov prstov sa nachádza pod displejom a ďalším zabezpečujúcim prvkom je pokročilá biometrická funkcia odomykania tvárou. Nechýba ani bezdrôtové Qi nabíjanie.

Všetkých päť fotoaparátov na zadnej strane je zakomponovaných do 8mm tenkého tela bez akýchkoľvek výčnelkov, čo podčiarkuje nádherný dizajn so zmyslom pre detail. Nokia 9 PureView zvládne nástrahy každodenného používania vďaka rámčeku z hliníka série 6000 s diamantom brúsenými hranami a ochrannému sklu Corning Gorilla Glass 5 na prednej i zadnej strane.

Čistý, bezpečný a vždy aktuálny Android 9 Pie spolu s Android One

Nokia 9 PureView prichádza s čistým Android 9 Pie a zaraďuje sa tak do rodiny Android One. To zaistí pravidelné bezpečnostné aktualizácie po dobu troch rokov a hlavné aktualizácie systému počas dvoch rokov. Android 9 Pie ponúka taktiež podporu AI, ktorá zariadenie robí rýchlejším, inteligentnejším a pomáha šetriť batériu.

Dostupnosť a cena

Nokia 9 PureView bude na našom trhu dostupná u vybraných partnerov v tmavomodrej verzii za odporúčanú cenu 629 €.

Náš tip
Nokia 9 PureView dostane update s opravou chyby fotoaparátu a snímaču odtlačkov
3.4.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+