MojAndroid

Pre všetkých športovcov, no najmä pre bežcov, vydala spoločnosť Nike novú aplikáciu, ktorú si môžete stiahnuť zadarmo z Google Play. Nike prostredníctvom tlačovej správy informoval o vydaní aplikácie dnes v noci. Do najväčšieho bežeckého klubu sa tak teraz môže pripojiť každý, kto vlastní smartfón s Androidom.

Nike+ pre Android sa pripája na internetovú stránku nikeplus.com, ktorá bola prerobená tak, aby bola prehľadnejšia, inteligentnejšia a viac sociálna. Aplikácia umožňuje jej používateľom sledovať, zdieľať a porovnávať dosiahnuté bežecké výsledky v používateľsky intuitívnom prostredí. Počas behu si môžete priamo z aplikácie vypočuť svoje hudobné skladby a nechýba ani hlasový asistent. Vaša zabehnutá trasa je samozrejme sledovaná pomocou GPS alebo akcelerometru umiestneného v topánkach. Na základe vašej polohy môžete tiež sledovať aktuálnu predpoveď počasia.

Nike vás pri používaní aplikácie chce tiež motivovať. Na plochu Androidu si tak môžete umiestniť widget, ktorý vás bude povzbudzovať k zabehnutiu najrýchlejších 5km alebo najdlhšej trasy. Aplikáciu  Nike+ sťahujte z Google Play Store.


— Aplikácia Nike+ — 

Aplikáciu sme skúšali nainštalovať aj u nás v redakcii na telefóny Sony Xperia Sola, Xperia S a HTC Sensation XE, no na každom z týchto zariadení aplikácia zamrzla. Pravdepodobne bude potrebné počkať na ďalšiu aktualizáciu, ktorá chybu opraví.

Pred nedávnom sme vyskúšali aj aplikáciu z konkurenčného stánku. Adidas má svoju vlastnú aplikáciu miCoach už nejakú dobu a ponúka podobné funkcie ako Nike+. Recenziu si môžete prečítať tu –> Adidas miCoach: osobný tréner vo vašom Androide.

Zdroj: androidcentral, tlačová správa

22.6.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+