MojAndroid

Smartfóny s plnohodnotnou QWERTY klávesnicou sa z trhu v posledných rokoch vytratili už takmer úplne. Okrem spoločnosti BlackBerry a niektorých modelov ostatných výrobcov ich na trhu nájdete len skutočne málo a to tiež len v niektorých krajinách mimo dosah Európy. Aj preto nás zaujal koncept Nexusu, ktorý na QWERTY klávesnicu nezabudol.

Google-Nexus-P3-concept-by-Giuseppe-Avanzato-and-Enrico-Vicari (4)

Koncept nesie názov Nexus P3 a od normálneho Nexusu 5 sa na prednej strane veľmi neodlišuje. Čím však vyniká je to, že obsahuje výsuvný zadný kryt s vymeniteľnou klávesnicou. Klasickú QWERTY môžete teda nahradiť ešte herným gamepadom, alebo dokonca aj 4700 mAh batériou, čo oceníte najmä na cestách. Samozrejmosťou sú potom 5 palcový displej, 12 Mpix fotoaparát a predná 2 Mpix kamera. Ostatné parametre by mali predstavovať potom už štandardnú výbavu súčasných high-end zariadení.

Google-Nexus-P3-concept-by-Giuseppe-Avanzato-and-Enrico-Vicari

Aj keď Google takýto smartfón pravdepodobne nikdy nevydá, tak nás zaujíma či by ste oň mali záujem. Najmä myšlienka vymeniteľnej klávesnice sa nám veľmi páči a určite si nájde priaznivcov aj u niektorých z vás. Svoje názory nám dajte vedieť v komentároch.

via: phonearena

17.2.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+