MojAndroid

Smartfóny Nexus a Pixel dostávajú novú júnovú bezpečnostnú aktualizáciu. Aj napriek tomu, že už bola zverejnená aktualizácia z 1. júna, teraz je k dispozícii nový update s dátumom 5. jún. Táto nová aktualizácia prináša opravy kritických chýb, ktoré sú spojené s platformou Qualcomm. Aj preto by si všetci majitelia podporovaných zariadení mali čo najskôr nainštalovať nový systém.

Náš tip
Iba 42 Android zariadení získalo bezpečnostnú aktualizáciu v posledných dvoch mesiacoch

Oprava je dostupná aj priamo zo strany spoločnosti Qualcomm, no do svojej aktualizácie ju zakomponoval aj Google. Väčšina podporovaných zariadení tak dostane update založený na systéme Android 7.1.2. To sa netýka Nexus modelov z roku 2014, ktoré získajú update so systémom 7.1.1. Okrem bezpečnostných opráv tu ale žiadne novinky nečakajte.

Všetky súbory sú už dostupné vo forme image-ov, ako aj vo forme OTA súborov. Ak nie ste netrpezliví, môžete počkať aj na klasickú OTA aktualizáciu, na dostupnosť ktorej vás upozorní priamo vaše zariadenie.

Zdroj: Android Police via Pocketnow

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
6.6.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+