Google tento rok možno skutočne predstaví nový Nexus smartfón, ktorý má vyrobiť v spolupráci so spoločnosťou Huawei. Hoci predchádzajúce dohady striedavo potvrdzovali a vyvracali správy o tom, že referenčný Android smartfón vyrobí práve táto spoločnosť, nové informácie naznačujú, že by sme sa ho skutočne mali dočkať. Podľa čínskeho analytika je totižto takéto zariadenie už na ceste, pričom by malo obsahovať 5,7-palcový QHD displej a procesor Snapdragon 810.
Nexus by mal byť high-end zariadenie s OLED displejom od spoločnosti Samsung, pričom by mohlo ísť o rovnaký zobrazovací panel, ako bol použitý v Galaxy Note 4. Rozlíšenie QHD je podľa CEO Huawei síce zbytočne, no podľa analytika si ho v prípade nového Nexus smartfónu vybral Google. Zdá sa tak, že tento rok sa opäť dočkáme tabletofónu, aj keď predsa predsa len v o niečo menšom balení. Súčasný Nexus 6 totižto disponuje až 6-palcovým displejom, ktorý je pre bežné používanie pre väčšinu používateľov už jednoducho priveľký.
Zdroj: cultofandroid
predchádzajúce dohady striedavo potvrdzovali a vyvracali správy o tom, že referenčný Android smartfón vyrobí práve táto spoločnosť, nové informácie naznačujú opak
článek si nějak protiřečí že?
vyrobca tel. bude zrejme huawei, ale displej bude od samsungu, cpu od qualcomm…
A pokial to tak bude, tak to neodladi ani diva svina :-)
huawei asi nema skusenosti s cpu snapdragon
no od huawei by to mohol byt dobry fon a isto za rozumnu cenu.
no uz len huawei nam chybal ku stastiu… :/
Kiez by toto vyslo namiesto Nexus 6 od motoroly…. Cena o 30% nizsia a bol by dokonca aj pouzitelny s 5.7 palcovym displayom…
Je pochopiteľné, že sa odhady ceny odvíjajú od súčasnej cenovej politiky Huawei, avšak treba mať na pamäti, že konečné slovo pri cene má Google. Ak to zariadenie bude stáť 600€ a viac, netreba byť vôbec prekvapený.
Trochu som však nepochopil tvoju poslednú myšlienku. Tabletofón s 6″ je nepoužiteľný, ale o chlp menší s 5,7″ je už použiteľný? V čom je rozdiel? Aj tak sa jedná o obrovské pádlo, ktoré sa nedá ovládať jednou rukou a je nutnosťou s ním manipulovať s dvomi rukami. Pri takto obrovských zariadeniach už predsa milimetre nehrajú žiadnu rolu.
LG G3 s 5,5 je pre mna ideal. Mam note 3 s 5,7 ale zvladam ho este a nie je mi to neprijemne takze v poho. Skusal som Vibe Z2 pro a to sa nedalo absolutne 1 rukou pohodlne. Note 3 na tom bol urcite lepsie. 0,3 palca spravi velky rozdiel pokial je to na hrane pouzitelnosti , asi tolko k tomu.
Uhlopriecka displeja je subjektivny parameter. Pre mna je nepouzitelne jednou rukou hocico nad 5″. Zalezi od toho aka je ta ruka velka. Moja manzelka by prijala nieco do 4″, no so solidnymi HW parametrami je to momentalne problem najst.
Co sa tyka samotneho Nexusu, neurazil by som sa ak by sa Google vratil ku cenovej a rozmerovej politike Nexusu 5. Snad sa famy potvrdia a tento rok naozaj uvedu dva mobily. Jeden od Huawei a druhy, 5″ Nexus 5 2015 od LG.
Dajte CEO od Huawei nobelovu cenu za dobry argument o displeji!
Odkazuje CEO od HTC…
No snáď sa vrátia ešte ku 5 palcovym kým mi doslúži n5 :)
Asi je to len ilustracna foto, ale nieje to logo Motoroly? :)
Určitě je to ilustrační foto,je to logo Motoroly :D
Stale cakam kedy pride Nexus od Motoroly :) A mozno prave teraz budu dva telefony v dvoch velkostiach a od dvoch roznych vyrobcov :)
Myslím že na obrázku je Nexus 6, který je právě od Motoroly :) Takže čekat nemusíte :) Jinak si myslím že dva Nexusy od dvou výrobců by se nekonaly.
:) alebo ze by hej?https://www.mojandroid.sk/google-mozno-predstavi-dva-nexusy/
Tak je to možné :) Čekal bych phablet od Huaweie a menší od LG
Podla mna ho vyrobi samsung
toto je len ilustracny obrazok uz existujuceho nexusu 6 od motoroly, tuto je skutocny obrazok noveho nexusu od huawei-velka podoba s honorom 6+ ;-) http://www.fonyzciny.sk/specifikacie-huawei-nexus-smartfonu/
Nechápem čo majú všetci proti Huawei? Ak by si ich Google vybral, tak by k tomu mal asi dôvod, nie?