MojAndroid

Známemu portálu iFixit, ktorý sa pokladá za jeden z najlepších zdrojov informácií o opravách mobilných zariadení, sa podarilo získať a rozobrať aj nový Nexus 7 2.generácie. Odborníci z tohto portálu mu pridelili slušné skóre 7 bodov z 10 možných čo znamená, že novinka z dielne Googlu nie je náročná na opravu.

Nexus 7 2 generacie oprava

Súčasťou tzv. Teardown portálu iFixit je podrobný popis rozobratia zariadenia, z ktorého sa môžeme dozvedieť, že zadný kryt tabletu sa dá veľmi jednoducho otvoriť a vyžaduje minimálne úsilie na jeho odstránenie s plastovým otváracím nástrojom. Všetky upevňovacie prvky sú známe skrutky Phillips a nenájdeme tu žiadne bezpečnostné skrutky. Náročnejšie je vyberanie batérie, ktoré si vyžaduje istú dávku trpezlivosti. Predné sklo je prilepené k rámu displeja, takže budete potrebovať teplovzdušnú pištoľ aby ste oddelili LCD alebo jednoducho vymeníte celý predný panel.

Nexus 7 2 generacie oprava 1

Aj napriek tomu, že len niekoľko používateľov mobilných zariadení si dokáže poradiť pri výmene komponentov, ak sa na zariadení objaví mechanické poškodenie, je výborné vedieť, že pri návrhu zariadenia bol braný ohľad aj v tomto smere. Stále platí, že servisné strediská majú školených pracovníkov, ktorí si poradia s akoukoľvek závadou a dokážu opraviť aj na opravu náročné zariadenia, akým je napríklad HTC One.

Náš tip
Opraviť HTC One doma ani neskúšajte. iFixit mu pridelil 1/10 bodov v opraviteľnosti

Zdroj: iFixit

27.7.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+