MojAndroid

Zariadenia Nexus sú známe tým, že pre svojich používateľov neponúkajú možnosť rozšírenia pomocou pamäťových kariet microSD. To sa však jeden z majiteľov Nexusu 5 rozhodol zmeniť a svoj prístroj upravil tak, aby takéto pamäťové médium akceptoval. Sockpockets, ako sa prezýva člen fóra Reddit, prišiel na šialený spôsob, ako to urobiť. Svoj Nexus 5 rozobral a pripojil k nemu čítačku pamäťových kariet, ktorú zakúpil v obchode. Potrebné kontakty zapojil priamo na USB port zariadenia a všetko fungovalo tak ako si predstavoval.

MicroSD rozšírenie bolo systémom detekované ako externé úložisko, pričom vďaka funkcii Androidu Marshmallow, ním bolo možné priamo rozšíriť 16GB internú pamäť. Háčikom je ale to, ako po úprave telefón vyzerá. Pôvodný kryt kvôli dodatočnému zariadeniu na Nexuse 5 už nesedí a bolo ho potrebné nahradil alternatívnym odolným krytom. Ten čiastočne dokázal skryť rozsah úprav, ktoré používateľ urobil. Aj napriek tomu sa mu ale všetko nepodarilo ukryť a pri pohľade na jeho Nexus 5 je zjavné, že tu niečo nie je v poriadku. Takéto úpravy teda patria už skôr do kategórie extrémnych a určite by sme vám ich na vašom zariadení neodporúčali robiť.

microSD_mod1

Zdroj: Androidcommunity

 

 

27.1.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+