MojAndroid

Správa o tom, že Nexus 4 sa už podarilo rootnuť nebude asi pre nikoho žiadnym prekvapením. Len niekoľko dní od oficiálneho uvedenia do predaja, sa totiž členovi XDA komunity, HQRajovi, podarilo získať na Nexuse 4 rootovské práva. Proces rootnutia je veľmi jednoduchý. Stačí odblokovať bootloader telefónu, flashnuť  insecure boot obraz a so zapnutým “Ladením cez USB” nahrať prostredníctvom ADB, BusyBox a aplikáciu SuperSU. Ak patríte medzi šťastlivcov, ktorí budú mať k Nexusu 4 skorší prístup, tak potom pamätajte na to, že rootnutím a odblokovanim bootloaderu prichádzate o záruku. Ak si však nevystačíte len s možnosťami nového Androidu 4.2 a budete chcieť svoj smartfón využiť naplno, tak potom sa môžete pustiť do toho. Všetko samozrejme robíte na vlastné riziko.

Okrem úspechu v podobe rootnutia Nexusu 4 sa objavila tiež správa o tom, že k dispozícii je už aj CMW recovery pre tento telefón a tiež pre 10 palcový tablet Nexus 10. Nahranie custom recovery značne zjednoduší nielen zálohu týchto zariadení, ale pridá aj možnosť nahrávania nových ROM. Teraz sa už stačí len dostať k jednému z týchto zariadení, ktoré sa mimochodom predávajú ako horúce rožky a momentálne nie sú na Google Play dostupné. Viac informácií vrátane podrobného návodu na rootnutie a nahranie CWM recovery pre Nexus 4 nájdete na XDA fóre. Majiteľom Nexusu 10 odporúčame navštíviť nasledovný odkaz –> XDA.

17.11.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+