MojAndroid

Smartfón LG Nexus 4 určite nepatrí medzi najnovšie zariadenia, no vďaka podpore od Google a iných vývojárov preň až doteraz existovali aktualizácie na najnovšiu verziu systému Android. Všetko raz musí skončiť, a tak to aj bolo s príchodom nového systému Android Marshmallow, ktorý už nie je pre toto zariadenie oficiálne dostupný. Šikovní vývojári po celom svete už viackrát dokázali, že oficiálna dostupnosť nie je niečo, čím sa riadia a aj dlho po ukončení podpory dokážu vydávať neoficiálne systémy pre existujúce zariadenia. Majitelia LG Nexus 4 majú teraz dôvod na radosť, keďže presne takouto formou si môžu nainštalovať najnovší mobilný OS od Google.

Neoficiálnu ROM so systémom Android 6.0 Marshmallow má na starosti Dmitry Grinberg. Ten pripravil ROM špeciálne upravenú pre toto zariadenie a zašiel až tak ďaleko, že sprístupnil aj pripojenie k LTE sietiam. Samozrejme, táto ROM je neoficiálna a je určená iba pre tých užívateľov, ktorí boli ochotní svoje zariadenie ROOT-nuť. Vzhľadom na to, že ide o Nexus smartfón, to ale zrejme bude veľká časť majiteľov tohto zariadenia.

ROM obsahuje iba mierne upravený Android 6.0 a po nainštalovaní sa majitelia smartfónu nedočkajú už žiadnych aktualizácií od Google, no to im zrejme nebude prekážať. ROM by mala byť plne funkčná a aj na toto trojročné zariadenie by mala priniesť tie najnovšie vychytávky nového systému Android Marshmallow.

Zdroj: Dmitry Grinberg via Android Community

10.10.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+