MojAndroid

Google je ako spoločnosť naozaj komplexný a svoje služby križuje a spája všade, kde sa dá. Dôkazom je napríklad prepojenie vyhľadávania s Google Now, či integrácia prekladača Google Translate v Chrome. Najnovší počin spoločnosti pridáva do ich mobilného prehliadača Chrome ďalšiu šikovnú funkciu. Sú ňou odpovede na vaše otázky či dotaky, ktoré píšete priamo do riadku pre URL. V praxi sa to prejaví asi tak, že keď napíšete “weather New York”, tak sa vám ako jedna z odporúčaných možností zobrazí priamo v Chrome malá lišta s počasím v New Yorku. Táto funkcia je však zatiaľ experimentálna a nemusí fungovať korektne. Zapnúť si ju môžete v stabilnom Chrome aj v jeho Beta verzii pomocou nášho návodu:

  1. Otvorte si Chrome na vašom mobilnom zariadení.
  2. V novej karte zadajte adresu chrome://flags
  3. Nájdite položku Zobraziť predpovede Automatického dopĺňania
  4. Kliknite na tlačidlo Aktivovať a reštartujte Chrome pomocou tlačidla v dolnej časti obrazovky

amazonanswer-750x338

My sme tento návod skúšali s rôznymi typmi dotazov na počasie v rôznych svetových mestách, no priamu odpoveď do prehliadača Chrome sme dostali až po vyhľadaní ako prvý z výsledkov. Vyskúšajte, či na vašu otázku dostanete odpoveď priamo do Chromu vy. Je možné, že na správne fungovanie tejto funkcie je potrebné nastavenie aplikácie Google Now.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: OMGChrome

16.9.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+