MojAndroid

Výskumná spoločnosť Canalys prednedávnom zverejnila údaje, podľa ktorých sa predaj smartfónov Číne zdvojnásobil v medziročnom porovnaní. Celkovo znamená asi toľko, že až 22 percent predaja smartfónov z celosvetových čísel sa uskutoční práve v Číne. Predaj v celosvetovom meradle sa zvýšil o 45 percent.

V Číne vládne predaju jednoznačne spoločnosť Samsung, ktorý ma podiel 22 percent. Nasleduje Apple s 19 percentami.

Ostatné značky ako Nokia, ktorá je na treťom mieste, alebo menej známe značky ako ZTE, Lenovo, a Huawei nestrácajú za veľkou trojkou veľa, pretože ponúkajú množstvo modelov lacných smartfónov, ktoré sú taktiež v Číne veľmi obľúbené.

Keď sa pozrieme na čínsky trh z hľadiska operačných systémov, vládne tu Android so ziskom 66 percent. Je to až jedna štvrtina všetkých Android smartfónov v celosvetovom meradle.

V Číne sa však predaj smartfónov rozmáha, vďaka internetovému predaju a je to spôsobené najmä tým, že sa znižujú náklady na zaobstaranie a prevádzku internetu. Traja hlavní hráči v tomto segmente sú v Číne 360buy.com, Taobao, a Amazon.

Zdroj: DigiTimes

7.5.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+