MojAndroid

Každý preferuje iný spôsob prepravy, no určite sa zhodneme na tom, že nikomu sa nechce čas tráviť v zápche. Doprava počas špičky vie byť skutočným utrpením a človeku často zíde na um, že pešo by svoju trasu absolvoval rýchlejšie. Na druhú stranu, realita každodenného dochádzania do práce vytvorila priestor pre novú formu dopravy. Hlavne v mestách na popularite nabrali elektrické kolobežky.

Práve elektrické kolobežky reprezentujú dopravný prostriedok, ktorý je ideálny na efektívne zvládnutie kratších trás. Vďaka elektromotoru sa svižne sa pohybujú po meste, sú nenáročné na údržbu a celkom dobre sa prenášajú. Maximálna rýchlosť je viac než dostatočná a dojazd už dávno nie je problémom. Nie nadarmo sa elektrokolobežky stávajú hitom posledných rokov.

Na zvýšený záujem o elektrické kolobežky celkom prirodzene reagujú aj výrobcovia, a tak sa na slovenskom trhu nachádza široká ponuka, z ktorej sa dá vybrať ideálny model pre potreby každého jednotlivca. Medzi popredné modely patria elektrické kolobežky Xiaomi. Ako už môžeme byť zvyknutí pri produktoch tejto značky, tešiť sa môžeme na veľa muziky za málo peňazí.

Najlepšie elektrické kolobežky Xiaomi

Elektrické kolobežky spája rovnaký základ, no rôzne modely sa od seba mierne odlišujú. Niektoré majú robustnejšiu konštrukciu, vyšší dojazd, rýchlejšie nabíjanie či dlhší dojazd. Iné zase vynikajú tým, že sa ľahko prenášajú alebo ponúkajú pokročilejšie technológie. Elektrokolobežky Xiaomi vo všeobecnosti spája skvelá výbava a príjemná cena. Toto sú najlepšie kolobežky Xiaomi pre rok 2021:

Xiaomi Mi Electric Scooter Pro 2

Kvalitná elektrická kolobežka značky Xiaomi, ktorá ponúka dlhý dojazd, spoľahlivé brzdy, LED displej a skvelú prenositeľnosť. Batéria s kapacitou 474 Wh zaisťuje dojazd 45 kilometrov, navyše sa vďaka systému rekuperácie automaticky dobíja pri brzdení. Elektromotor s výkonom 300 W sa postará o svižnú jazdu s maximálnou rýchlosťou 25 km/h.

Poteší aj kvalitná konštrukcia z leteckej zliatiny hliníka, ktorú poskladáte v priebehu niekoľkých sekúnd a kolobežku tak môžete prakticky prenášať alebo odložiť. Nechýba ani režim pre chodcov, ktorý obmedzí rýchlosť na 5 km/h. Xiaomi Mi Electric Scooter Pro 2 do vienka dostal aj multifunkčný panel s LED displejom pre zobrazovanie všetkých kľúčových dát.

O bezproblémovú jazdu za každých okolností sa starajú 8,5-palcové pneumatiky v kombinácii so systémom E-ABS pre rýchle reakcie a krátku brzdnú dráhu. Prepojenie so smartfónom zabezpečuje aplikácia Mi Home, cez ktorú môžete kolobežku zamykať, nastaviť si tempomat alebo sledovať štatistiky. Maximálna nosnosť je výrobcom stanovená na 100 kg.

elektrické kolobežky Xiaomi
Xiaomi Mi Electric Scooter Pro 2 | Foto: Xiaomi

{{shop_name}} od {{product_price}}

Xiaomi Mi Essential

Základný, no veľmi populárny, model elektrickej kolobežky od Xiaomi. Vyznačuje sa ľahkou konštrukciou pre jednoduché prenášanie, pohodlným riadením, reflexnými prvkami a výrazným osvetlením pre bezpečnú jazdu. Aj v tomto prípade sa myslelo na potrebu občasného prenášania, preto je konštrukcia navrhnutá tak, aby sa táto elektrická kolobežka dalo zložiť v priebehu niekoľkých sekúnd.

Xiaomi Mi Essential si používateľov získala svojim efektívnym a jednoduchým používaním, citlivým ručným plynom, ako aj multifunkčným displejom pre zobrazovanie všetkých kľúčových informácií. So smartfónom sa prepája cez prehľadnú aplikáciu Mi Home, ktorá okrem štatistík sprostredkuje aj zamykanie, nastavenie tempomatu či voľbu jazdného režimu.

Výrobca garantuje dojazd 20 kilometrov a vďaka elektromotoru s výkonom 250 Wattov si kolobežka poradí aj so strším stúpaním. Maximálna rýchlosť dosahuje 20 km/h a nosnosť je stanovená na 100 kilogramov. Na pohodlnej jazde sa podpisujú 8,5-placové kolesá s odolnými pneumatikami či brzdný systém E-ABS. Bonusom sú reflexné prvky a veľké zadné svetlo, vďaka čomu budete dobre viditeľný v každej premávke.

elektrické kolobežky Xiaomi
Xiaomi Mi Electric Scooter Essential | Foto: Xiaomi

{{shop_name}} od {{product_price}}

Xiaomi Mi Electric Scooter 1S

Model Xiaomi Mi Electric Scooter 1S zaujme hlavne pokročilým tempomatom, systémom regenerácie kinetickej energie (KERS) a duálnym brzdným systémom s funkciou E-ABS. Kvalitné batérie s celkovou kapacitou 280 Wh zaručujú dojazdovú vzdialenosť až 30 kilometrov, o ktorú sa stará aj inteligentný systém prehľadu batérie BMS.

Výrobca uvádza maximálnu nosnosť tohto modelu na 100 kg. Nechýba mu prepojenie so smartfónom cez aplikáciu Mi Home, elektromotor s výkonom 250 W pre maximálnu rýchlosť 25 km/h a 8,5-palcové pneumatiky. K tomu sa pripája elegantné a odolné hliníkové telo s možnosťou rýchleho zloženia či prehľadná LED obrazovka.

 

 

elektrické kolobežky Xiaomi
Xiaomi Mi Electric Scooter 1S | Foto: Xiaomi

{{shop_name}} od {{product_price}}

Xiaomi Mi Scooter

Moderná elektrická kolobežka Xiaomi Mi Scooter patrí medzi najpopulárnejšie modely tohto výrobcu, a to právom. Aj táto kolobežka je vyrobená z hliníkovej zliatiny, ktorá sa zvykne používať pri výrobe lietadiel, čo sa podpisuje na nízkej hmotnosti, no súčasne vysokej odolnosti.

Maximálna rýchlosť dosahuje 25 km/h, pričom kapacita batérie postačuje na prekonávanie vzdialenosti až 30 kilometrov. Prínosom je systém rekuperácie energie, ktorý batériu dobíja ja jazdy pri brzdení. Na vysokej bezpečnosti jazdy a pohodlnom manévrovaní sa podpisuje samotná konštrukcia, kotúčové brzdy, ako aj kvalitné gumené pneumatiky s priemerom 21,6 cm.

Nezabudlo sa ani na nočný jazdcov či prepravu za zníženej viditeľnosti. Xiaomi Mi Scooter je vybavená výkonným predným svetlom, rovnako ako zadným svetlom umiestneným na blatníku. Cez mobilnú aplikáciu je možné spravovať základné jazdné vlastnosti, sledovať stav batérie alebo prezerať štatistiky jazdy. Maximálna prípustná záťaž je stanovená na 100 kg. Napriek tomu, že ide skôr o základný model, rozhodne patrí medzi najlepšie elektrické kolobežky Xiaomi.

elektrické kolobežky Xiaomi
Xiaomi Mi Scooter | Foto: Xiaomi

{{shop_name}} od {{product_price}}

Náš tip
Elektrické kolobežky: Polícia upozorňuje na dodržiavanie pravidiel
14.5.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+