MojAndroid

Pred pár týždňami sme spustili celonárodnú súťaž o najlepšie Android aplikácie zo Slovenska. Jej hlasovanie prebieha na stránke AndroidCode.sk. Tento rok je v ankete nominovaných 60 aplikácií až v 8 kategóriách. Verejné hlasovania čitateľov rozhodne, ktoré aplikácie sa pridajú medzi najlepšie na Slovensku.

Tento ročník sme pripravili špeciálne predstavenie aplikácií. Oslovili sme vývojárov a pripravili krátky rozhovor o nominovaných aplikáciách, ktoré sa dostali až do konečného hlasovania. Všetkým vývojárom sme položili rovnaké otázky. Pokračujeme aplikáciou Košice Región.

Košice Region
Košice Region
Price: Free
 • Košice Region Screenshot
 • Košice Region Screenshot
 • Košice Region Screenshot
 • Košice Region Screenshot
 • Košice Region Screenshot
 • Košice Region Screenshot

Prečo ste sa rozhodli vytvoriť práve túto aplikáciu?

V našom regióne chýbala komplexná turistická aplikácia, ktorá ponúka inšpiráciu a je pomocníkom pre návštevníkov Košického kraja. V zahraničí je bežné, že turista, návštevník siaha po informáciách o danej destinácie či už na webe, alebo na mobile. Myslíme si, že je to povinná výbava destinácií aj v dobe kedy sa webstránky vytvárajú pre responzívne zobrazenie.

Komfort a rýchlosť používania aplikácie,  hlavne spoľahlivosť a 100%-ná dostupnosť informácií je argumentom pre tvorbu aplikácií. Stále máme slabo pokryté miesta v regióne kvalitným internetom, kde aplikácia bez závislosti na internete je neoceniteľná.

Koľko ľudí na aplikácii pracuje?

Na aplikácii pracujú 2 vývojári. Koncept, štruktúru, dizajn aplikácie sme riešil sami v organizácii. O obsahovú časť sa staráme tiež v rámci tímu, keďže ako organizácia destinačného manažmentu sme stále v kontakte s poskytovateľmi služieb v cestovnom ruchu.

Ako dlho trval vývoj aplikácie od úplného začiatku (nápadu)?

Od nápadu k samotnej publikácii aplikácie ubehol odhadom rok, ale samotnú aplikáciu asi nikdy neprehlásime ako hotovú, keďže stále máme nápady na vylepšenie, doplnenie funkcionalít. Po obsahovej stránke je to zase živý proces, služby vznikajú a zanikajú. S obsahom vieme pracovať podľa potreby podporiť určitý segment v cestovnom ruchu.

Vidíte v aplikáciách určených pre Slovensko potenciál alebo je lepšie zamerať sa na celý svet?

Aplikácia Košice región je špecifická v tom že je viazaná obsahom a ponukou na dané územie Košického kraja. Jej používanie má význam hlavne keď je návštevník v danom regióne. Je pripravená aj pre používanie mimo pokrytia signálu off-line, v piatich jazykových mutáciách (slovenčine, angličtine, maďarčine, poľštine, nemčine) Vďaka mutáciám sa nám aplikácia zameriava aj mimo územia Slovenska, aby sa stala nástrojom na plánovanie pobytu.

Aké máte plány do budúcna?

Chceli by sme vylepšovať funkcionalitu, aby neprinášala len inšpiráciu a bola pomocníkom pre návštevníka. Chceme aby ponúkala aj benefity. Aby návštevníci dostavali aj výhody, novinky, mali možnosť si personalizovať obsah, záujmy,  aby mali motiváciou do aplikácie sa vracať. Ponúkať komplexnejšie informácie pri plánovaní výletu, kde sa budú zohľadňovať časové parametre presunov, či pobytov na jednotlivých atrakciách, pamiatkach.

Hlasujte a vyhrajte

Aplikácia Hopin je nominovaná v kategórii Doprava a cestovanie. Medzi ďalšie nominované aplikácie v tejto kategórií patria:

 • Cestovné poriadky a dopravná karta v mobile
 • Košice Región
 • ParkDots
 • Pelipecky – lacné letenky a tipy na cestovanie
 • Zaži Tatry

Ak sa vám aplikácia páči, môžete za ňu hlasovať v ankete 4ka Android Code 2020. Hlavnou cenou ankety je smartfón Google Pixel 5, ktorý do súťaže venovala spoločnosť Google.

 

3.12.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+