MojAndroid

Aj keď máte svoj účet a údaje k nemu pod kontrolou, neporušili ste pravidlá siete, existuje spôsob, ako váš účet môže byť zablokovaný. Stačí využiť službu, ktorá sa prezentuje za 60 USD.

Scammer za 60 USD

V nedávnej dobe boli podobné aktivity zo sveta hackerov napriek svojej existencii ukryté pred verejnosťou. Z času na čas sme si mohli prečítať článok o ich zásahu, o tom, čo vyparatili. Avšak tým to skončilo. Doba sa posúva vpred a keď si chcete dnes najať službu blokovania iného Instagram účtu, stačí zareagovať na inzerát. Podvodníci za ním ukrytí za 60 USD zrealizujú to, čo tvrdia, že dokážu. Služba sa volá Scammer a od roku 2020 ponúka „profesionálne blokovanie“, ako ju samotní tvorcovia nazývajú.

Server Vice.com priniesol vyjadrenia jedného z tvorcov služby, pričom komunikácia prebehla cez aplikáciu Telegram. Okrem iného je zaujímavé, že ponuka blokovania je pre nich hlavná náplň a živia sa ňou. Ak by sa niekomu zdala suma 60 dolárov vysoká, je tu ešte niekoľko ďalších ponúk. Tie svoje ceny odvíjajú od počtu sledovateľov a vedia tak blokovať Instagram účet od 5 do 30 USD, pričom maximum je 5 000 sledovateľov, čo sú relatívne malé účty. Pri drahších službách sa dostávame na kapacitu 99 000 sledujúcich, čo už je aj na pomery Slovenska zaujímavá hranica.

Instagram titulka

 

Obnovenie účtu za nemalé peniaze

Pre účty zasiahnuté zákazom prichádza spása. Je to však ironická spása, pretože samotní tvorcovia aplikácie na ban, sú ukrytí aj za opačným spektrom, ktoré ponúka obnovenie účtu. Ako uvádza Vice.com, za obnovenie účtu sa pýta suma od 3 500 USD až do 4 000 USD, pričom aby sa obeť cítila lepšie, na úvod je nutné uhradiť vratnú zálohu  1 500 dolárov, ktorá má deklarovať schopnosti. Po úspešnej obnove sa uhrádza doplatok. Ako prvotná otázka hneď každého napadne, že treba predsa využiť obnovu účtu priamo cez Instagram.

Zaznamenané výpovede obetí však ukazujú, že proces obnovenia oficiálnou cestou bol skoro nemožný a preto sa väčšina, ktorá chcela svoju históriu zachovať, uchýlila k úhrade hackerom. Už iba okolnosť, že bezprostredne po zablokovaní účtu dostanete ponuku na jeho odblokovanie svedčí o prepojení týchto dvoch skupín. A žiaľ, Instagram zatiaľ nedokázal adekvátne reagovať na zásahy do vlastnej siete.

Instagram
Instagram
Developer: Instagram
Price: Free
  • Instagram Screenshot
  • Instagram Screenshot
  • Instagram Screenshot
  • Instagram Screenshot
  • Instagram Screenshot
Náš tip
4ka: Toto sú najpredávanejšie Android smartfóny za júl 2021
17.8.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+