MojAndroid

Mobilné aplikácie sú súčasťou nových automobilov už nejakú dobu. V priebehu času sa však vyvíjajú a automobilky tak ponúkajú vždy nové funkcie a možnosti pre šoférov. Peugeot teraz pre slovenských šoférov prináša dve šikovné aplikácie, ktoré výrazne zvýšia komfort z jazdy. Kým aplikácia Scan MyPeugeot slúži ako virtuálna príručka k novému autu, titul MyPeugeot je zasa šikovným sprievodcom pri šoférovaní a zaznamenávaní informácií z jazdy.

MyPeugeot

Šoféri si už zvykli na pokročilé palubné počítače s evidenciou spotrebovaného paliva, odhadovaného dojazdu a najazdených kilometrov v priebehu jednotlivých jázd. Palubný počítač v aute ale nemusí obsahovať všetky tie funkcie, ktoré by sme od evidencie jázd očakávali. To prináša šikovná a užitočná aplikácia MyPeugeot, ktorá ponúka všetko to, čo budete potrebovať pre spoľahlivú evidenciu svojich jázd.

Prihláste sa na odber nášho YouTube kanálu MojAndroid.sk

Jednoduché nastavenie a konfigurácia

Prvotné spustenie aplikácie je veľmi jednoduché a zaberie vám nanajvýš pár minút. Všetko, čo potrebujete, je VIN číslo vášho auta, aktuálne množstvo najazdených kilometrov a následne musíte už iba spárovať telefón s vaším vozidlom pre Bluetooth. Potom sa už aplikácia sama zorientuje a zobrazí vám všetky informácie, ktoré má k dispozícii. Na úvodnej obrazovke vidíte aktuálne množstvo paliva, odhadovaný dojazd, spotrebu za posledný týždeň a počet najazdených kilometrov.

V prípade ak je vaše vozidlo vybavené navigačným systémom nájdete tu aj šikovnú mapku s polohou, na ktorej ste zaparkovali vaše auto, čo vám môže pomôcť napríklad na veľkých parkoviskách či v cudzích mestách, kde musíte auto odparkovať v neznámych uliciach. Okrem toho máte prístup k novinkám z automobilky Peugeot a rýchly prístup ku kontaktu asistenčnej služby či obľúbenému autorizovanému servisu.

Detailná správa jázd spolu s cenou pohonným hmôt

Najzaujímavejšia je ale ďalšia záložka, kde vidíte sumár svojich jázd. Tie si môžete vyfiltrovať podľa času, ale aj podľa zaradenia. Jazdy si môžete rozdeliť podľa kategórií, pričom kategórie môžete voľne vytvárať a rušiť. Väčšine používateľov ale postačia prednastavené kategórie Profesionál, Voľný čas a Iné, no ak chcete svoje jazdy triediť detailnejšie, môžete si vytvoriť ďalšie kategórie.

Aplikácia vám následne zobrazí trvanie jázd, celkovú prejdenú vzdialenosť, priemernú spotrebu a sumu, ktorú ste na tieto jazdy minuli na pohonné hmoty. Aplikácia totiž sama rozozná, keď tankujete a vyzve vás, aby ste zadali aktuálnu cenu paliva. Vďaka tomu vie presne vypočítať, koľko ste na pohonné hmoty minuli medzi jednotlivými tankovaniami a zobrazená suma je tak skutočne presná.

Po kliknutí na možnosť Správa jázd sa zobrazia detailné informácie o každej jazde, ktorú ste vykonali. Sem patrí kategória jazdy, prejdená vzdialenosť, spotreba, dĺžka trvania jazdy a cena za pohonné hmoty v rámci konkrétnej jazdy. V prípade, ak máte v aute navigáciu je zobrazená aj začiatočná a konečná adresa a trasa, ktorú si môžete nechať zobraziť na mape.

Zobrazovanie trasy na mape je pritom podporované pre vozidlá, ktoré majú vo výbave aj navigáciu. Aj bez tej ale viete v rámci aplikácie evidovať všetko ostatné – prejdené kilometre, spotrebu a čas. Pre vozidlá s navigáciou je k dispozícii aj funkcia Nájdi moje auto, vďaka ktorej nájdete, kde ste auto zaparkovali.

Ideálna pre používateľov služobných vozidiel

Takto jednoducho môžete mať prehľad o všetkých svojich jazdách a aj spätne sa k nim vrátiť. Aplikácia je extrémne užitočná pre každého, kto používa služobné auto aj na súkromné cesty a takto jednoducho si ich môže kategorizovať. Nepotrebuje k tomu žiadnu špeciálnu kartu ani nič podobné, stačí jednoduchá aplikácia. Do tej si pritom môžete pridať aj viacero vozidiel a s každým sa aplikácia synchronizuje automaticky cez Bluetooth. Okrem toho sa tieto informácie synchronizujú aj medzi viacerými zariadeniami, takže si aplikáciu môžete nainštalovať na všetky vaše telefóny a tablety, ktoré v aute používate. Pri vyúčtovaní jázd oceníte jednoduchý export jázd, ktorý si môžete poslať na mailovú adresu.

Okrem týchto informácií o vašich jazdách vám aplikácia MyPeugeot ponúka aj prehľad toho, kedy asi budete musieť navštíviť servis na základe priemerne najazdených kilometrov a nájdete tu aj ďalšie všeobecné informácie o aute, servisnú zmluvu a dokumentáciu vozidla. Všetky tieto informácie aplikácia zobrazuje automaticky na základe VIN čísla, ktoré ste zadali pri prvom spustení.

Užitočné funkcie a perfektná spoľahlivosť

Môžeme preto skonštatovať, že aplikácia MyPeugeot patrí medzi tie najužitočnejšie, s akými sme sa zatiaľ stretli. Jej veľkou výhodou je, že funguje skutočne bez problémov a spoľahlivo. Dômyselná automatická synchronizácia sa postará o to, že aplikáciu nemusíte počas jazdy vôbec spúšťať a aj tak máte všetky informácie synchronizované. Jednotlivé cesty si potom môžete prezerať a spravovať dodatočne, napríklad aj jedenkrát za týždeň. Vďaka podrobným informáciám presne viete, kde ste kedy boli.

Veľmi užitočné sú aj detailné informácie o cene paliva, vďaka čomu máte skutočný prehľad toho, koľko vás cestovanie stojí pri neustále sa meniacich cenách pohonných hmôt.Pre správne fungovanie aplikácie je pritom potrebné, aby bolo auto vybavené technológiou Bluetooth a jednou z technológií SMEG+i/SMEG +iV2, NAC alebo RCC.

Verzia: 1.12.2
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.12.2
Aktuálna cena: Zdarma

Scan MyPeugeot

Určite mnohí z vás poznajú ten pocit, keď si kúpia nové auto od výrobcu, s ktorým nemajú skúsenosti a chvíľu im trvá, kým sa zorientujú v novom rozložení ovládacích prvkov, ale aj celkovej konfigurácii vozidla. Takéto zoznamovanie sa môže trvať niekoľko dní aj pri bežnom smartfóne, no pri ceste autom musíte vedieť, ktorá páčka čo robí a čo znamená ktorá kontrolka hneď pri prvom nasadnutí do auta. Zabudnite ale na hrubé a neprehľadné príručky, zachráni vás aplikácia Scan MyPeugeot.

Tá slúži ako virtuálna príručka k vozidlu, pričom na spoznávanie auta máte dve možnosti – buď využijete detailne spracovanú mapu interiéru a exteriéru vozidla priamo v aplikácii, alebo použijete špeciálny AR režim, ktorý po namierení fotoaparátu smartfónu na automobil rozpozná, o ktorú časť vozidla ide a ukáže vám dostupné informácie k jednotlivým ovládacím prvkom.

Bez ohľadu na to, ktorý prístup zvolíte, k dispozícii budete mať obrovské množstvo informácií, kde určite nájdete odpoveď na vašu otázku. Vďaka aplikácii Scan MyPeugeot sa tak bez problémov zoznámite aj s prepracovaným interiérom nového SUV Peugeot 3008, ktorý má až dva informačné displeje plné užitočných údajov, ktoré si môžete sami nakofigurovať.

Okrem toho môže aplikácia slúžiť aj na spoznanie automobilu ešte pred tým, ako si ho kúpite. V pohodlí domova tak môžete preskúmať aj tie najmenšie detaily automobilu, odhaliť skryté funkcie a prečítať si množstvo informácií, na ktoré by ste u predajcu či pri testovacej jazde nemali dostatok času.

Užitočné rozpoznávanie pomocou AR zasa zabezpečí, že sa nebudete musieť hrabať v príručke, ale jednoducho získate relevantné informácie k tej časti automobilu, ktorú chcete preskúmať. Vďaka aplikácii Scan MyPeugeot tak už nebudete musieť so sebou nosiť hrubú príručku, stačí vám šikovná aplikácia v telefóne. Po prvotnom stiahnutí dát navyše funguje aj v režime offline, a tak ju využijete bez problémov aj v zahraničí alebo všade tam, kde nebudete mať prístup k internetu.

Aplikácia MyPeugeot je už teraz dostupná hneď pre niekoľko modelov, pričom nie je vôbec obmedzená iba na tie najvyššie triedy. K dispozícii pre modely Peugeot Nové SUV 3008, 308, 308 SW a 108. Ostatné modely Peugeot budú už čoskoro pridané do tohto zoznamu.

Verzia: 2.4.4
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2.4.4
Aktuálna cena: Zdarma
14.7.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+