MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Batéria: Keď sa posnažíte, prežijete aj 2 dni

Do veľmi tenkého tela sa zmestila batéria, ktorá má kapacitu 3000 mAh. Nie je to síce najviac, no viac by sme asi pri tejto hrúbke očakávať už naozaj nemohli. Slušná optimalizácia systému a nový, vcelku úsporný procesor sa veľmi pozitívne zapísali pod výdrž batérie. Prispel k tomu aj displej s technológiou AMOLED, ktorý je úspornejší ako bežné LCD panely. Pokiaľ si nastavíte čierne pozadie, výdrž sa ešte o niečo zvýši. Vtedy zostávajú čierne pixely vypnuté. Nám večer počas testu zostávalo ešte približne 30-40 % batérie, no na druhý deň bez nabíjania by sme si asi netrúfli. Musíme ale priznať, že zariadenie bolo stále online, prichádzali maily, robili sme fotografie a samozrejme sme vyskúšali aj nejakú tú hru.

Výhodou smartfónov Motoroly radu Z je možnosť používania Moto Mods. Tie môžete jednoducho použiť aj ako náhradu za powerbanku. S dodávaným Moto Mod, ktorý obsahuje batériu s kapacitou 2200 mAh sa výdrž výrazne predĺži, pričom Moto Mod máte stále so sebou a nemusíte hľadať káble. Smartfón podporuje rýchle nabíjanie a v balení sa nachádza aj takáto kompatibilná nabíjačka. Rýchlosť nabíjania sme samozrejme otestovali a tu sú výsledky:

 • 15 min: 24 %
 • 30 min: 46 %
 • 45 min: 65 %
 • 1 hod: 83 %
 • celkové nabitie: 1h 40 min

Záverečné hodnotenie

Motorola moto z3 play sa naozaj vydarila. Hlavným lákadlom je veľmi pekný displej s minimálnymi rámikmi, krásny dizajn, výborná kvalita spracovania a v neposlednom rade aj slušná cena. Fotoaparát vás určite nesklame, či už sa jedná o ten predný alebo zadný. Poteší prítomnosť USB-C konektora a bohatého balenia, ktoré obsahuje batériový Moto Mod či redukciu z USB-C na 3,5 mm jack. Ten sa bohužiaľ na tele zariadenia nenachádza. Výborná konektivita je už štandardom, všetko funguje spoľahlivo a rýchlo. Pre niekoho môže byť nevýhodou trochu netradičné umiestnenie tlačidiel a skeneru odtlačkov prstov či výrazne vystupujúci objektív nad povrch zariadenia. Problémom môžu byť aj všadeprítomné odtlačky prstov.

8.3

Motorola moto z3 play

Motorola moto z3 play zaujme už na prvý pohľad. Jej dizajn je zaujímavý, pričom hlavnú úlohu hrá hrúbka. Tá je v porovnaní s inými zariadeniami naozaj nižšia. Displej sa oproti minulej generácii zväčšil a dostal nový pomer strán 18:9. To umožnilo ešte viac ho roztiahnuť a rámčeky pod ním a nad ním sú menšie. Duálny fotoaparát ponúka veľmi dobré výsledky za dobrého svetla, no ani nočné snímky nie sú na zahodenie. Reproduktor je umiestnený ideálne, na prednej strane nad displejom. Procesor Qualcomm Snapdragon zaisťuje dostatočný výkon, optimalizácia softvéru je na veľmi dobrej úrovni. Zamrzieť môže náchylnosť na odtlačky prstov, prípadne chýbajúci 3,5 mm jack konektor. Cena Motoroly moto z3 play je 399 €, pričom v balení sa nachádza aj zaujímavý Moto Mod, ktorý ponúka batériu s kapacitou 2200 mAh.zobraziť celú recenziu
90 %
Konštrukcia a dizajn
90 %
Displej
80 %
Výkon
80 %
Výdrž batérie
80 %
Cena
80 %
Fotoaparát

 • Pekný dizajn a kvalitná konštrukcia
 • Výborný displej
 • Príslušenstvo v podobe Moto Mods
 • Veľmi slušný fotoaparát

 • Telo je náchylné na odtlačky prstov
 • Niekomu môže prekážať netradičné rozmiestnenie ovládacích prvkov
 • Vystupujúci kruh na zadnej strane sa ľahko poškriabe

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+