MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Konektivita: Nechýba prakticky nič

Telefonovanie s Motorolou moto Z3 Play je radosťou. Kvalite hovoru prispieva veľmi dobrý reproduktor, ale aj mikrofón. Signál drží telefón veľmi stabilne, či už sa jedná o 2G, 3G alebo LTE siete. Keď už spomíname LTE, Z3 Play podporuje všetky u nás používané frekvencie tohto pripojenia. Veľkou výhodou je to, že zariadenie je Dual SIM. To znamená, že je možné využívať 2 SIM karty rôznych operátorov súčasne. Pokiaľ plánujete využívať aj pamäťovú kartu, nastane problém. Druhý slot na SIM kartu je totižto zdieľaný so slotom pre microSD kartu. Budete si musieť vybrať. Buď Dual SIM alebo pamäťová karta.

Okrem 4G sietí telefón podporuje WiFi, nechýba ani bluetooth. Príjemným prekvapením je, že bluetooth je vo verzii 5.0. Nadšenci platieb pomocou mobilného telefónu si prídu na svoje. Motorola moto Z3 Play obsahuje aj NFC čip. GPS funguje spoľahlivo, urobili sme pár ciest po Bratislave a nechali sme sa navigovať. Počas navigácie bol signál stabilný, polohu smartfón našiel za pár sekúnd. Na spodnej strane nájdeme aj USB-C konektor, ktorý je v najnovšej verzii 3.1, takže nechýba možnosť rýchleho prenosu medzi telefónom a počítačom.

Fotoaparát: Kvalitné fotografie aj za menej peňazí

Najnovšia Motorola radu Z obsahuje duálny fotoaparát. Rozlíšenie hlavného snímača je 12 megapixelov, druhý ponúka rozlíšenie 5 megapixelov. Ten poslúži hlavne na vylepšenie režimu portrét. Rovnako neobsahuje ani automatické zaostrovanie. Hlavný senzor ponúka clonu f/1.7, nechýba rýchle dual pixel PDAF zaostrovanie. Veľkosť senzoru je 1,4µm.

Používateľské rozhranie ponúka množstvo zaujímavých funkcií. V režime fotografií sa v ľavej strane displeja zobrazia najdôležitejšie nastavenia. Nechýba tam prepínanie z automatického na manuálny režim, časovač, nastavenia blesku a HDR. Maximálne rozlíšenie fotografií je 12 megapixelov pri pomere strán 4:3. V prípade, že zvolíte pomer strán 16:9 či 18:9, maximálne rozlíšenie sa zníži na 9,1 resp. 8,1 megapixela. V nastaveniach si môžete zvoliť miesto, kam bude telefón fotografie ukladať. Buď do vlastnej pamäte alebo na pamäťovú kartu. Pokiaľ vám vadí zvuk uzávierky, jednoducho ho môžete vypnúť. Samozrejmosťou je možnosť nechať si na displeji zobraziť mriežku.

Zaujímavé režimy

Fotoaparát ponúka naozaj veľké množstvo rôznych režimov. Za zmienku stojí “portrét”, ktorý dokáže rozmazať pozadie a tým zvýrazniť objekt v popredí, na ktorý používateľ zaostrí. Výhodou je, že je možné nastaviť aj úroveň rozmazania. Funkcia funguje veľmi dobre, za čo smartfón určite vďačí aj druhému objektívu, ktorý je stavaný priamo na tieto fotografie.

Zvýraznená farba je režim, ktorý nás naozaj zaujal. Po jeho aktivácii môžete kliknúť na ktorýkoľvek objekt a telefón rozpozná jeho farbu. Následne všetky objekty, ktoré majú rovnakú farbu budú zvýraznené a zvyšok fotografie zostane čiernobiely.

Chýbať nemôže ani režim panoráma, no zaujímavejším je skener textu. Jednoducho odfofíte požadovaný text a telefón ho skonvertuje do textového dokumentu. Nie vždy to ale funguje správne.

Výsledné fotografie sa radia medzi to lepšie, čo na poli smartfónov nájdeme. Na úplnú špičku fotoaparát síce nemá, no nebudete mať problém vytvoriť naozaj pekné fotografie. Počas dňa sa môžete tešiť na pekné farby a veľmi slušný dynamický rozsah. Fotografie sú ostré po celej ploche snímku a vyváženie bielej je adekvátne. Zlé to nie je ani za slabších svetelných podmienok. Citlivosť na svetlo v podobe clonového čísla f/1.7 robí svoje. Výsledné fotografie síce nedosahujú kvalít ako za slnečného dňa, no určite sa za ne nebudete hanbiť. Pri cene 399 € sa jedná o jeden z najlepšie fotografujúcich smartfónov na trhu.

Ukážkové fotografie

Video je Motorola moto Z3 Play schopná nahrávať v rozlíšení 4K pri 30 snímkoch za sekundu. Môžete si zvoliť aj Full HD rozlíšenie, pričom máte na výber 30 alebo 60 snímkov za sekundu. Čo sa jeho kvality týka, tá vôbec nie je na zahodenie. Znovu platí to, že počas pekného slnečného dňa bude video veľmi pekné a jeho kvalita sa bude zhoršovať s ubúdajúcim svetlom. Elektronická stabilizácia obrazu robí svoju robotu veľmi dobre a trhanie má telefón pod kontrolou.

Ukážkové video

Prepínanie na predný fotoaparát uskutočníte kliknutím na ikonku vpravo dole. Ponúka rozlíšenie 8 megapixelov a dokáže nahrávať video vo Full HD rozlíšení pri 30 snímkoch za sekundu. Výsledné fotografie sú vcelku kvalitné a dostatočne ostré. Môžu sa smelo rovnať aj s prednými fotoaparátmi oveľa drahších zariadení.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+