MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Displej: AMOLED vždy poteší

Motorola Moto Z2 Play nie je ani zďaleka prvým smartfónom s AMOLED displejom v portfóliu výrobcu. Lenovo ale v minulosti často prebiehalo medzi LCD a AMOLED technológiou v rámci svojich produktových radov a niekedy aj v rámci jednej produktovej línie. Motorola Moto Z2 Play ale ponúka Super AMOLED displej podobne ako predchodca. Ide o 5,5″ Full HD panel, ktorý je pre toto zariadenie ako stvorený.

Displej ponúka pekné, no nie prehnane sýte farby. Je tiež možné zmeniť si zobrazované farby z režimu “Živý” na “Štandardný”, no tu sú už farby skutočne vyblednuté, a tak odporúčame prednastavený režim. Ten sa postará o veľmi pekné zobrazovanie grafického obsahu. Displej má tiež vynikajúce pozorovacie uhly a je aj pomerne jasný. Na tom najväčšom slnku však budete mať s telefónom problémy. Jas nie je až na takej vysokej úrovni, aby prekonal priame slnečné žiarenie a ochranné sklo Gorilla Glass 3 je tu aj pomerne lesklé.

Poteší ale zabudovaný nočný režim, ktorý spríjemni používanie telefónu za úplnej tmy. Režim je ale iba automatický, čo je trošku škoda. Chýba klasická ikona v paneli s rýchlym spustením. Dostanete sa k nemu iba cez nastavenia Moto akcií prostredníctvom samotnej aplikácie.

Samozrejme, výrobca tu ponúka aj jednu zo svojich najužitočnejších funkcií – Moto obrazovku. Tá prešla zaujímavými zmenami a po novom umožní priamo zo zamknutej obrazovky robiť s upozorneniami ďalšie akcie. Viete napríklad odpovedať na SMS správu, čo je skutočne užitočné. Vďaka tomu, že telefón má AMOLED displej, je Moto obrazovka ešte šetrnejšia k batérii telefónu.

Ďalšou novinkou je, že sa neaktivuje iba pri chytení telefónu do ruky či v momente zobrazenia nového upozornenia, ale aj keď prejdete rukou nad displejom. Celkovo je táto funkcia ešte užitočnejšia ako kedykoľvek predtým a my ju používame skutočne radi.

Výkon a pamäť: Takmer ako vlajková loď

Telefóny strednej triedy už niekoľko rokov ponúkajú dostatok výkonu pre väčšinu používateľov. Stále ale platí, že vo väčšine prípadov je aspoň trošku badateľný rozdiel pri používaní telefónu za 400 a za 800 EUR. Motorola Moto Z2 Play je však telefón, ktorý od vlajkovej lode nerozozná možno ani skúsené oko.

Na papieri ide o špičku v strednej triede – procesor Snapdragon 626, ktorý je vylepšenou verziou obľúbenej 625-ky z minulého roka. 3/4 GB RAM a 32/64 GB vnútornej pamäte postačí aj najnáročnejším používateľom. My sme mali na testovanie model 4GB/64 GB s poctivým slotom pre microSD karty, ktorý nezaberá miesto sekundárnej SIM karte.

A čo ten výkon? Tak ten bol jednoducho špičkový. Ani pri priamom porovnaní s vlajkovými loďami sme nemali pocit, že by Moto Z2 Play reagovala pomalšie. Iste, keď vezmete do rúk aj lacnejší telefón, párkrát prejdete systémom a spustíte pár nenáročných aplikácií, rozdiely nájdete ťažko. Aj po niekoľkotýždňovom používaní však Moto Z2 Play funguje ako skutočná vlajková loď. Prepínanie medzi aplikáciami je okamžité, ich spúšťanie ešte rýchlejšie, akékoľvek scrollovanie bez zaváhaní a počas celého používania sme nenarazili ani na jediné zaseknutie.

Treba povedať, že aj lacnejšie zariadenia sú plynulé a väčšina z nich sa nebude zasekávať pri bežných operáciách. Motorola Moto Z2 Play však zvládne aj náročné hry, a to bez toho, aby sa pritom zapotila. Výsledky benchmarkov nie sú zlé, no určite nezodpovedajú tomu, aký rýchly telefón to je. To si jednoducho musíte vyskúšať na vlastnej koži.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
8.8.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+