MojAndroid

Koniec roka 2011 sa blíži a s ním sa začínajú objavovať rôzne štatistiky a hodnotenia toho najlepšieho, čo sme za uplynulý rok zažili alebo mali možnosť vyskúšať. Portál MôjAndroid.sk sa preto rozhodol vytvoriť zoznam tých najlepších 10 Android hier, ktoré ste si mohli nainštalovať do svojich Android zariadení v uplynulom roku 2011. Predstavíme si hry zo všetkých žánrov, takže by si na svoje mal prísť každý fanúšik Android hier. Prosím neodcudzujte náš výber, budeme radi, ak nám poskytnete tip na dobrú Android hru aj vy pomocou komentára na konci článku. Ďakujeme.

10. UNO™ od Gameloftu

UNO™ je jedna z najobľúbenejších kartových hier pre Android, ktorá tento rok uzrela svetlo sveta. Hra, s ktorou si užijete nekonečné množstvo zábavy ponúka krásne grafické spracovanie, nové pravidlá či dokonca možnosť hrať proti online protivníkom v multiplayeri! Takisto si môžete zahrať aj turnaj, v ktorom zistíte, či práve vy budete ten, kto prvý vykríkne: ,,UNO!”. Hranie tejto kartovej hry ešte nikdy nebolo také jednoduché a zábavné. O atraktivitu tohoto herného titulu sa zaslúžilo určite aj logo firmy Gameloft – popredného výrobcu mobilných hier pre multi-platformové portfólium. Hru UNO™ nájdeme na Android Markete v platenej aj bezplatnej verzii, ktoré si môžete stiahnuť pomocou nasledujúcich odkazov.

UNO™
Gameloft
Verzia Liší se dle zařízení (12. 10. 2011)
Veľkosť Liší se dle zařízení

0,79€

UNO™ FREE
Gameloft
Verzia 1.0.6 (13. 12. 2011)
Veľkosť 6,7 MB
1.6+

Zadarmo

9. Jelly Defense od Infinite Dreams

Svoje zastúpenie v tomto rebríčku majú aj “tower-defense” hry. Jednou za takýchto hier je aj Jelly Defense. Táto arkádovka sa nedá zaradiť medzi klasické, pretože ju vystihujú vlastnosti ako krásne prepracovaná grafika, zábavné zvukové efekty či vysoká návykovosť. Spomedzi všetkých hier tohoto typu si u nás Jelly Defense vybudovala prvenstvo a ručíme vám za to, že o zábavu budete mať za 2,29€ postarané na dlhú dobu! Preto využite svoje taktické schopnosti a logiku na to, aby ste ochránili národ Jelly-ov od nepriateľských mimozemšťanov na planéte Diploglobe a vytvorte si svoj plán ako poraziť tie nepriateľské skákajúce príšerky čo najrýchlejšie, kým vám neukradnú všetky vaše Jelly krištáli!

Jelly Defense
Infinite Dreams
Verzia 1.10 (20. 12. 2011)
Veľkosť 49 MB
2.2+

2,29€

MôjAndroid.sk TIP na článok: Obedná prestávka: Farebná arkádovka Jelly Defense od Infinite Dreams

8. Cut the Rope od ZeptoLab

Odstrihni povraz, traf hviezdičku a nakŕm Om Nom-a cukríkom! Presne takto to robí už viac ako 60 miliónov ľudí, ktorí si dovedna stiahli túto hru a ocenili ju 4,81 bodmi z 5. Hra Cut the Rope je veľmi jednoduchá a pritom tak zábavná. Poskytuje niekoľko možností, ako dostať cukrík do Om Nom-ových úst. Medzi hracím poľom, v ktorom nájdete povrazy, bubliny či klince, ktoré ich prasknú a Om Nom-ovými ústami stojíte už len vy. Preto si pripravte svoje prsty, pretnite povraz a nakŕmte to hladné malé chúďatko, ktoré na vás čaká s nevinným úsmevom. Nebude to však také jednoduché, ako si myslíte – budete musieť využiť logiku a rýchlosť vašich reakcií!

Cut the Rope
ZeptoLab
Verzia 1.3 (20. 12. 2011)
Veľkosť 18 MB
1.6+

0,68€

MôjAndroid.sk TIP na článok: Cut The Rope oficiálne vydaný pre Android, dostupný je na GetJar

7. Order & Chaos Online od Gameloftu

Jediná real-time full 3D MMORPG pre Android nesie názov Order & Chaos Online. Preskúmajte rozsiahle hrdinské svety a pripojte sa k tisíckam hráčov v tomto masívnom online multi-player zážitku, ktorý posúva hranice až na epické! Hoci si hranie tejto hry vyžaduje pravidelné platby v menších dávkach, sme si viac než istí, že fanúšikovia desktopových TOP hier ako WoW či Diablo si prídu na svoje! Vyber si z elfov alebo ľudí, ktorí bojujú za Poriadok alebo zo škriatkov či nemŕtvych, ktorí bojujú za Chaos. Svoju postavu si môžes pretvoriť podľa tvojho želania a neskôr s ňou budeš plniť questy, bojovať v arénach či zbierať všakovaké položky, ktoré ti vylepšia vlastnosti. V hre nájdeš dokopy viac ako 500 úloh, ktoré musíš splniť. Pozor! Veľmi návyková hra!

Order & Chaos Online
Gameloft
Verzia 1.0.8 (27. 12. 2011)
Veľkosť 1,6 MB
2.2+

0,79€

6. Séria Angry Birds od Rovio

V rebríčku tých najlepších Android hier nesmie chýbať ani hra Angry Birds, ktorú nájdeme na Android Markete v 3 rôznych verziách. My sme sa rozhodli na 6. priečku umiestniť všetky verzie tejto hry, nakoľko sú všetky verzie populárne a dovedna ide o najpopulárnejšiu hru pre operačný systém Android. Myslím, že hru Angry Birds od spoločnosti Rovio netreba zvlášť predstavovať. Ide zrejme o jedinú Android hru, ktorej sa počet inštalácií počíta v stovkách miliónov, čo len nasvedčuje tomu, že popularita tejto hry je zrejme nekonečná. Aktualizácie, ktoré prinášajú nové levely sa objavujú pravidelne a práve tento fakt robí z tejto jednoduchej hry mobilného majstra zábavy. Samozrejme, že sa nájdu aj ľudia, ktorí túto hru radi nemajú – tí si určite vyberú niektorý z ďalších herných titulov z tohoto výberu.

Angry Birds
Rovio Mobile Ltd.
Verzia 2.0.0 (16. 12. 2011)
Veľkosť 15 MB
1.6+

Zadarmo

Angry Birds Rio
Rovio Mobile Ltd.
Verzia 1.4.0 (30. 11. 2011)
Veľkosť 20 MB
1.6+

Zadarmo

Angry Birds Seasons
Rovio Mobile Ltd.
Verzia 2.1.0 (1. 12. 2011)
Veľkosť 20 MB
1.6+

Zadarmo

5. Minecraft – Pocket Edition od Mojangu

Predstav si to – vybuduj to. To je heslo tejto hry, ktorej fanúšikov nájdeme po celom svete. Minecraft si svoje miesto v hernej brandži vybudoval už ako desktopový titul, ktorého sa predalo viac ako 3 milióny kusov, a preto si svoju obľubu získal rýchlo aj u fanúšikov Androidu. Pomocou 36 typov blokov si môžete vybudovať svoj vlastný svet. Všetko, na čo si len spomeniete. Stromy, lesy, hory, vodopády, zvieratá, oheň… – proste všetko! Na vyskúšanie máte k dispozícii aj demo verziu hry, no skalní fanúšikovia sa na demo určite ani nepozrú a siahnu rovno po 4,99€ drahej plnej verzii, ktorá im poskytuje možnosť vytvoriť si svet. Svoj vlastný svet!

Minecraft – Pocket Edition
Mojang
Verzia Liší se dle zařízení (3. 12. 2011)
Veľkosť Liší se dle zařízení

4,99€

Minecraft – Pocket Ed. Demo
Mojang
Verzia Liší se dle zařízení (3. 12. 2011)
Veľkosť Liší se dle zařízení

Zadarmo

MôjAndroid.sk TIP na článok: Minecraft Pocket Edition konečne na Android Markete pre všetkých!

4. Drag Racing od Creative Mobile

Túto hru vystihuje presne heslo samotného autora: “Najviac návyková závodná hra s reálnym ovládaním a viac ako 50 autami.” Presne to je to, čo uspokojuje už viac ako 30 miliónov hráčov s Android zariadeniami. Nejde o žiadnu nadupanú 3D závodnú hru, ktorá by ohúrila svojou grafikou, no možno práve vďaka grafike sa táto hra stala takou obľúbenou a rozšírenou. Kúp si auto, vyhraj s ním pár závodov, zarob si peniaze, vylepši si auto a zas len vyhrávaj! Ak ťa to nebude baviť v single móde proti počítaču, tak si pomocou multi-playera môžeš zahrať proti reálnym ľuďom v hromadnom závode, ktorý ti okrem peňazí dá aj respect points – body, ktoré ti treba pri kúpe ďalších súčiastok. Tak si už vyber to správne auto, postav sa s ním na čiaru a ukáž, aký si dobrý v radení prevodov!

Drag Racing
Creative Mobile
Verzia 1.1.11 (21. 12. 2011)
Veľkosť 7,1 MB
1.6+

Zadarmo

MôjAndroid.sk TIP na článok: Obedná prestávka: závodná hra Drag Racing

3. Shadowgun od Madfinger Games

Na 3. priečke v TOP 10 hier roku 2011 sa umiestnil herný titul Shadowgun od vývojára Madfinger Games, a.s.. Táto hra ťa stavia do role John Sladea, najmenej slávneho lovcu v galaxii. Keďže sa píše rok 2350 a skorumpovaná integralaktická korporácia predstavuje štát a jeho právo, rozvíjajú sa tu nájomní vrahovia a zločinci. Tí najlepší sa volajú Shadowguni. Vašou úlohou v tejto hre je dostať doktora Edgar Simona a prejsť cez jeho armádu zmutovaných  monštier. Hra Shadowgun ponúka výbornú akciu z pohľadu 3. osoby, v ktorej strieľate množstvo príšer všelijakými zbraňami, výborné grafické spracovanie či už samotnej postavy alebo prostredia a pútavý príbeh, ktorý vás bude sprevádzať celou hrou. Poteší jednoduché ovládanie či zaujímavé zvukové efekty. Jednou vetou – nadupaná sci-fi strieľačka, ktorá zaujme takmer každého, kto má rád krv a tony munície. Na Android Markete tento herný titul nájdete za 3,99€ a zakúpiť si ho môžete aj pomocou nasledujúceho odkazu.

SHADOWGUN
MADFINGER Games, a.s.
Verzia 1.0.4 (17. 11. 2011)
Veľkosť 6,1 MB
2.2+

3,99€

MôjAndroid.sk TIP na článok: Herná pecka Shadowgun je na Android Markete

2. Real Racing 2 od Electronic Arts

2. miesto si v našom rebríčku získala závodná pecka od Electronic Arts s názvom Real Racing 2. Ide o dlho očakávanú hru, ktorá na Android Market zavítala len prednedávnom. Tento herný titul priniesol do sveta závodných mobilných hier nové možnosti. Medzi jeho vlastnosti patrí výborné ovládanie akcelerometrom, perfektná grafika s naozaj prepracovanými detailmi či možnosť vylepšiť si svoje auto v platenej verzii. Áno, táto hra je aj v bezplatnej verzii, takže si ju môže každý z vás vyskúšať (pokiaľ ju vaše zariadenie podporuje). Neskorší upgrade na platenú verziu uskutočníte pomocou in-game nákupu. V platenej verzii máte na výber až z 30 licencovaných závodných automobilov, medzi ktorými nájdete naozajstné skvosty ako napríklad Ford Mustang GT500 či 2012 McLaren MP4-12C. K dispozícii máte aj 15 krásnych lokalít, Kariéru (viac ako 10 hodín hrania) či dokonca 5 rôznych uhlov pohľadu, ktoré vďaka enginu Mint3D™ od firmy Firemint naozaj stoja za to! Osobne máme s touto hrou veľmi dobré skúsenosti a môžeme ju odporučiť naozaj každému všetkými desiatimi prstami (na displeji) :-)

Real Racing 2
Electronic Arts Nederland B.V.
Verzia 000314 (21. 12. 2011)
Veľkosť 2,1 MB
2.1+

Zadarmo

1. Grand Theft Auto III od Rockstar Games

Najlepšou hrou roka 2011 sa stala bezpochyby hra Grand Theft Auto III alias GTA III od svetoznámej firmy Rockstar Games. Tento herný titul sa teší obrovskej obľube u počítačových fanúšikov a pokojne ho môžme označiť ako hernú klasiku. Myslím, že len málokto si túto hru na PC nevyskúšal alebo o nej aspoň nepočul. Tento rok sme sa dočkali aj mobilnej verzie tejto megahry a aj napriek tomu, že sa na Android Markete nachádza len niekoľko týždňov, stiahlo si ju už viac ako pol milióna ľudí. Za 3,99 € máte k dispozícii vo vašom Android zariadení kompletnú 3D akčnú hru s pútavým príbehom, plnú naháňačiek s policajtmi, plnú zbraní, plnú akcie! Hoci je táto hra dostupná len pre niekoľko Android zariadení, stala sa jednou z najopisovanejších tém posledných dní. Však kto by nepoznal Liberty City a príbeh tohoto gangsterského mesta s najväčšou kriminalitou široko-ďaleko?!

Podporované zariadenia: Galaxy Nexus, HTC Rezound, LG Optimus 2x, Motorola Atrix 4G, Motorola Droid X2, Motorola Droid Bionic, Motorola Photon 4G, Samsung Galaxy R, Samsung Galaxy S2, Sony Ericsson Xperia Play, T-Mobile G2x, Acer Iconia, Asus Eee Pad Transformer, Dell Streak 7, LG Optimus Pad, Motorola Xoom, Samsung Galaxy Tab 8.9 and 10.1, Sony Tablet S, Toshiba Thrive.

Grand Theft Auto III
Rockstar Games, Inc.
Verzia 1.2 (22. 12. 2011)
Veľkosť 8,7 MB
2.2+

3,99€

MôjAndroid.sk TIP na článok: Grand Theft Auto III pre Android dostupné na Android Markete za 3,85€!

Máte aj vy nejaký TIP na Android hru, ktorá by mala byť medzi najlepšími hrami roka 2011? Neváhajte a zverejnite svoj názor v komentári, cení sa každý dobrý TIP! Dúfame, že sme našim rebríčkom tých najlepších Android hier tohoto roka nikomu neukrivdili a že sme vybrali tých správnych zástupcov z každej kategórie.

30.12.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+