MojAndroid

Stalo sa vám niekedy, že ste potrebovali čo najrýchlejšie zistiť šírku nejakého predmetu, no kým ste našli meter, omrzela vás túžba vedieť toto číslo? Ak išlo o predmet, ktorý je menší ako displej na vašom telefóne, v budúcnosti vám určite pomôže bezplatná aplikácia Smart Ruler zo zbierky Smart Tools (1,37 €).

Používanie tejto aplikácie je viac než jednoduché ! Stačí, aby ste predmet, ktorý chcete odmerať, položili hranou na okraj displeja vášho Androidu a jednoduchým pohybom prsta po displeji zmerali jeho šírku či výšku ! Nameraná hodnota sa vám zobrazí na displeji s presnosťou na desatiny buď v cm alebo v inch (palcoch).

V neplatenej verzii si môžete nastaviť:

– manuálne výšku displeja (po odmeraní pravítkom) v mm v prípade, že aplikácie nerozpoznala vaše rozlíšenie displeja

– farbu a veľkosť textu, ktorý zobrazuje nameranú hodnotu

– farbu pozadia

– jednotku merania (v rohu displeja sa zobrazujú aj mm aj palce (inch) )

Screenshoty:

Platená verzia Smart Ruler PRO za 0,68 € ponúka napríklad multi-touch, šírku aj výšku predmetu naraz, uhlomer a mnoho iného, vrátane početných nastavení.


Zaujímavá aplikácia, čo poviete? :)

 

 

 

 

29.4.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+