MojAndroid

Už sú to takmer dva týždne, odkedy portál MojAndroid.sk predstavil nový dizajn webu. Hoci ide o zmenu najmä po stránke výzoru, zmenili sa aj mnohé funkcie webu. My sme v priebehu posledných týždňov zbierali vaše pripomienky a teraz vám prinášame jednoduchý návod s odpoveďami na vaše najčastejšie otázky.

Prihláste sa na odber nášho YouTube kanálu MojAndroid.sk

Ako si vytvoriť účet na stránke MojAndroid.sk?

Jednou z najväčších funkčných noviniek na stránke MojAndroid.sk je zjednotený účet, ktorý vám po jedinom prihlásení umožní pridávať komentáre pod článkami, inzeráty v bazáre, fotografie do FOTOmánie a používateľské recenzie do katalógu. Aby ste ale mohli aj vy prispievať vašimi názormi na našom webe, musíte si vytvoriť účet.

Túto možnosť nájdete v pravom hornom rohu našej stránky pod ikonkou postavy (na mobilnej aj desktopovej verzii). Tu kliknite na Registrácia (ak ešte účet nemáte) a vyplňte základné údaje. Následne stačí potvrdiť overovací mail a účet na stránke máte vytvorený. Ak sa budete chcieť zo stránky odhlásiť, stačí kliknúť na ikonku vypnutia v pravom hornom rohu. Ak ale kliknete na veľké zelené “+”, objavíte ďalšie možnosti pridávania obsahu na našu stránku.

Aké sú výhody zjednoteného účtu na stránke MojAndroid.sk?

Mnohým z vás po spustení novej verzie webu chýbalo prepojenie so službou Disqus, ktorá zabezpečovala komentáre v starej verzii. Táto služba fungovala dlho veľmi dobre, no ku koncu jej používania sme sa rozhodli prejsť na inú verziu komentárov, ktoré sú prehľadnejšie a intuitívnejšie. Vďaka integrácii v jednom účte však vďaka vytvoreniu účtu môžete na stránke MojAndroid.sk pridávať množstvo ďalšieho obsahu – recenzie, inzeráty či fotografie do FOTOmánie a podeliť sa tak o vaše vlastné skúsenosti s ostatnými čitateľmi.

Ako pridať fotografiu do FOTOmánie

Jedna z najväčších technických výziev, ktorá nás pri implementácii nového dizajnu čakala, bol presun služby FOTOmánia priamo na stránku MojAndroid.sk. Vďaka tomu ale môžete fotografie pridávať s tým istým účtom, ktorý využívate na komentovanie článkov a ďalšiu aktivitu na stránke. Pre pridanie novej fotografie stačí, keď kliknete na zelené “+” v pravom hornom rohu (alebo zelené tlačidlo “+” vpravo dole pri scrollovaní v mobilnej verzii webu) a vyberiete možnosť Pridať fotografiu. Následne už iba vyberiete fotku a vyplníte detaily. Najnovšie obrázky z FOTOmánie si môžete pozrieť aj na domovskej stránke celkom dole pod článkami.

Ako pridať inzerát do bazáru?

Vďaka zjednoteniu účtu naprieč celým webom teraz môžete aj pridávať inzeráty do Android Bazáru s tým istým prihlásením. Znovu platí, že možnosť nájdete pod veľkým zeleným “+” v pravom hornom rohu. Stačí kliknúť na “Pridať niečo do bazáru” a môžete inzerovať. Potom už stačí iba vyplniť informácie o zariadení a zverejniť inzerát v bazári.

Ako pridať používateľskú recenziu?

Áno, uhádli ste. Aj vlastné skúsenosti z používania zariadenia môžete zverejniť rovnako rýchlo a jednoducho kliknutím na zelené tlačidlo “+”. Tu stačí vybrať možnosť Pridať recenziu a môžete začať písať a hodnotiť. Druhou možnosťou je vyhľadanie zariadenia v obchode Play. Tu stačí kliknutím otvoriť detail zariadenia a preniesť sa na záložku “Recenzie”. Okrem recenzií ostatných používateľov tu môžete rýchlo pridať aj tú vašu.

Ďakujeme vám za názory

V priebehu posledných dvoch týždňov ste práve vy, naši čitatelia, boli zdrojom inšpirácie pre niektoré okamžité zmeny, ale aj plány do budúcnosti. Chceme, aby ste sa na našich stránkach cítili čo najlepšie, a preto vám za všetky vaše podnety a názory veľmi pekne ďakujeme. Iba vďaka vám vieme, čo sa vám na stránke páči, čo sa nám podarilo, ale aj na čom máme ďalej pracovať. Už teraz sa tešíme na ďalšie novinky, ktoré vám u nás na webe predstavíme v ďalších mesiacoch. Máte sa na čo tešiť!

13.2.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+