MojAndroid

Milí čitatelia,

po mesiacoch príprav a tvrdej práce sme sa dnes rozhodli spustiť nový web MojAndroid.sk. Okrem nového dizajnu, funkcií a zlepšenia technickej časti stránky prichádzame aj so zmenou loga. Celý tento proces trval neuveriteľných 8 mesiacov, ale veríme že sa naše úsilie vydarilo. Však posúďte sami.

Nové logo má motív „focus“

Pre zmenu loga sme sa rozhodli prvykrát od spustenia portálu v roku 2010. V tom čase, sme mali len jeden web a žiadne iné aktivity. Nové weby a ankety či konferencie prichádzali postupne. Pri tvorbe loga nám pomohli chalani zo Studia Echt, ktorí mali neľahkú úlohu. Jakub Ptačin vysvetľuje zadanie: „Hlavným motívom pre redizajn značiek MôjAndroid, MôjWindows a MôjiPhone bolo zjednodušiť vizuálny jazyk značiek, zadefinovať im jasné pravidlá a nastaviť ich tak, aby vedeli fungovať samostatne a zároveň tvorili jeden celok. Logo je postavené na motíve „focus-u“ čím komunikujeme hlavnú činnosť redakcie – zameranie na Android a najnovšie trendy vo svete technológií.“

Vďaka novému logu vieme jednoduchšie odlíšiť aj naše ďalšie aktivity, ako napríklad Roadshow, rôzne súťaže ako sú Smart Banka, Android Roka a Android Code či ďalšie aktivity (napr. Bazár alebo Fórum).  Vizuálne je celá komunikácia zjednotená cez písmo Berlingske a symbol, ktorý je v anketách použitý ako superscript. „Farebná škála vychádza z farieb, ktoré sa najčastejšie vyskytujú v komunikácii značiek Android, Windows a Apple, ale upravili sme odtiene aby farby spolu „hrali“. Zároveň tvoria RGB spektrum, čím komunikujeme, že značky pokrývajú celý digitálny svet“, dopĺňa Pavol Kyselica zo Studia Echt.

Metafora focus-u a zamerania budeme v komunikácii viac využívať prostredníctvom patternu, ktorý veľmi dobre funguje pri veľkých plochách ale aj pri animáciach spôsobom, že zvýrazňuje len vybrané časti textov. V printových materiáloch značka funguje najmä cez farebný kód doplnený o písma z font superfamily Roboto, na ktorom je postavený aj nový web.

Nový dizajn: V jednoduchosti je krása

Po necelých troch rokoch prichádzame aj v novým dizajnom stránky. Ak nové logo pôsobí revolučne, v prípade webdizajnu sme chceli ísť skôr do evolučnej podoby. S návrhom novej grafiky nám pomohol Milan Chudoba, známy aj ako kennymax. Nový dizajn zjednotil grafické prvky, zjednodušil celkový prehľad na webe a dal väčší priestor aktivitám čitateľov, ktoré v starom dizajne neboli jednoducho dohľadateľné. Ide konkrétne o používateľské recenzie a fotky čitateľov na podstránke Fotománia.

Mobilná téma prináša viac funkcií

Už niekoľko rokov sledujeme trend vývoja návštevnosti mobilnej stránky. Aktuálne čísla hovoria až o 60% návštevnosti z mobilných zariadení, čo je podstatná časť z celkového počtu čitateľov. Preto sme mobilnej téme venovali najviac času.

Jeden účet a nové komentáre

Pri novom dizajne sme sa zamerali najmä na back-end, čiže vylepšili a odladili sme fungovanie celého webu. Najväčšia zmena sa dotkla čitateľského konta, ktoré sme zjednotili. Ak budete chcieť pridať fotky, inzerát, recenziu, komentár, bude vám stačiť len jeden účet. Systém Disqus nám však v poslednej dobe robil aj vrásky na čele, keďže spomaľoval celý web a začal medzi komentármi zobrazovať svoju reklamu, čo nám tiež prekážalo. Disqus sme nahradili WordPress komentármi.

Nové a vylepšené funkcie na webe

Pri prvej návšteve webu sa môže zdať, že nový dizajn je iba kozmetickou úpravou. Opak je však pravdou a na webe na vás čaká množstvo noviniek. Ako sme už spomínali, jednou z veľkých noviniek je zjednotenie vášho používateľského konta. S jedným kontom môžete komentovať články, pridávať používateľské recenzie, fotografie do FotoMánie či inzeráty do Android Bazáru. Tieto nové funkcie sú zjednotené pod veľkým tlačidlom “+” v pravom hornom rohu obrazovky. Takto jednoducho môžete pridávať vaše fotografie, recenzie či inzeráty.
Veľkou zmenou je tiež presun stránky FOTOmánia na náš domáci web MojAndroid.sk. Tu nájdete všetky staré fotografie a jednoducho môžete triediť, vyhľadávať, ale aj pridávať nové. Pribudli nové detaily fotografií a profily fotografa, kde si môžete pozrieť všetky fotografie konkrétneho používateľa. Najnovšie príspevky z FOTOmánie teraz uvidíte aj na domovskej obrazovke celkom dole a aj pod niektorými článkami, takže si čítanie môžete spríjemniť prehliadaním pekných obrázkov zhotovených vašim Androidom.

Veľkými zmenami prešiel aj náš Android katalóg. Ten je teraz prehľadnejší a ponúka intuitívnejšie možnosti porovnania viacerých zariadení. Zmenami prešlo aj filtrovanie a dizajn zobrazenia detailu produktu. 

Výraznými zmenami prešiel aj náš Android bazár. Pridávanie inzerátu, ako aj prehliadanie aktuálnej ponuky, je prepracované od základu, oveľa intuitívnejšie a prehľadnejšie a zjednotené s novým dizajnom celého webu.

Testujeme nový web, dajte nám vedieť svoj názor

Aktuálne máme spustený nový web a zaujíma nás váš názor. Dajte nám vedieť, ako sa vám páči v komentároch.

31.1.2018
 • Libor

  Mňe sa to páči 😀 .V jednoduchosti je krása. Súhlas na 100%. Dobrá práca Michal 👍

 • Parki

  Chválim túto zmenu, graficky aj rýchlostne VÝRAZNÝ posun vpred! ;-)
  A ďakujem za opustenie Disqus-u, ten systém je každým dňom pomalší a pomalší…

  • Ďakujeme za pochvalu, sme radi za každý pozitívny ohlas :)

 • PiSO777

  Ešte malé doladenie bude treba.
  Stránka sa dá posunúť doľava ako vidno na screenshote a vkladanie fotky musím potvrdiť v režime na šírku. Inak zatiaľ chválim aj ja

  • Tie screenshoty pozrieme, web samozrejme stále dolaďujeme, prosíme o trpezlivosť :)

 • PiSO777

  screenshot neprešiel kvôli rozlíšeniu, takže musíte testovať vy.
  Aj pri registrácii je po prvom kliku okno mimo obraz

  • Pebbo

   Veru ani mne neprešiel screenshot… ani keď som ho orezal…

   • Na screenshoty bol nastavený určitý maximálny rozmer. Toto obmedzenie sme zrušili.

    • Pebbo

     Fajn :)

 • Iksperial

  Co bolo zle na predoslom comment systeme? Inak dizajn parada.

  • Okrem ineho to bolo aj mnozstvo naozaj nevkusnych reklam, ktore sa zobrazovali medzi komentarmi. To mimoriadne kazilo zazitok z pouzivania webu.

   • Pridate do komentov vlastne reklamy, ktore aj zarabaju? :D

 • PicoBello

  Za mna Dobre! Akurat nerozumiem ako funguje diskusny system, kde mozem napriklad zmenit fotografiu. Natiahlo si ju samo.

 • CIFI

  dizajn pekný jednoduchý, akurát stále sa neviem stotožniť, že stránka pre apple sa volá MôjiPhone .. pri Adroid a Windows sú použité názvy OS, nie však pri apple .. Ak by sme boli priveľmi veľkí detailisti, bolo by správne zmeniť názov na môjiOs … ale to len taký detail :-)

  Najviac mi vadí komplikované prihlasovanie pre komenty .. predtým stačilo kliknúť na logo Googlu a bol som tam .. teraz madafaka už to skúšam 15 min

  • Iksperial

   Suhlasim, a taktiez chyba + a – pre komentare. Neviem ako budu fungovat notifikacie. Disqus bol solidny.

   • Tieto funkcie +/- pridáme neskôr, je to v pláne. Notifikácie fungujú.

  • MojIphone sme spravili prave preto, aby sa web nemusel volat mojios :)

   Prihlásenie cez Facebook alebo Google pridáme pravdepodobne neskôr, zisťujeme dopyt po takejto možnosti.

   • CIFI

    well .. that was unexpected response :D

 • Dizajn v pohode čo sa desktopovej verzie týka. Na mobile mi to príde nejak neprehľadné. Našťastie mám veľkú uhlopriečku takže i tam používam desktopové rozhranie.

 • Tukabel

  hmmm

 • Anka

  Mne príde zobrazenie noviniek neprehľadné…, príliš veľké obrázky a tým pádom veľa listovania. Páčilo sa mi keď som predtým v mobile otvorila stránku a minimálne 3-4 odkazy na články som videla a zistila som koľko nových článkov od mojej poslednej návštevy pribudlo. Teraz vidím len jeden. Taktiež som si všimla posúvanie stránky do ľavej strany, ale chápem že ešte na tom pracujete. Webdizajn je fajn.. dosť jednoduchý. Najdôležitejšie je, že web stále plní svoj účel, zvyšok už len pridáva na kvalite ;) + pridať koment=zložitá operácia :/

 • Rolls

  Chcel by som sa opytat, pretoze som o tom nezachytil zmienku, kam zmizla sekcia „Blogy“ uzivatelov?

+