MojAndroid

Ako sme Vás informovali, tento týždeň Google spustil nakupovanie platených Android aplikácií aj na Slovensku. V tomto článku sa Vám pokúsime priblížiť ako dostať platenú aplikáciu do zariadenia.

Prejdite na internetovú stránku market.android.com kde si vyhľadajte, niektorú z platených aplikácii, napríklad tu je zoznam Top New Paid (naj nové platené aplikácie):

Vyberte si aplikáciu, ktorá Vás zaujala a chcete ju nainštalovať do Vášho zariadenia. Kliknite na “koupit”. Ak nie ste prihlásený, stránka Vás vyzve, aby ste tak urobili.

Po kliku na koupit sa zobrazí obrazovka s aplikáciou a výberom zariadenia, kam zamýšľate aplikáciu inštalovať. Ak ste vlastníkom viacero kompatibilných zariadení, máte možnosť výberu, kam aplikáciu nainštalujete, okrem toho si môžete skontrolovať k akým položkám ma aplikácia prístup:

Pomocou drop down boxu teda vyberte zariadenie,  skontrolujte položky cena a položku ktorú kupujete, ak všetko sedí, kliknite na Pokračovať.

Ak kupujete pomocou prihláseného účtu prvý krát , zobrazi sa Vám okno so zadaním potrebných údajov pre metódu platby a ostatné údaje.

Vyplníte potrebné údaje a dostanete sa k položke Terms of Service – Android (US).

Tieto si pozorne prečítajte a v pripade, že s nimi súhlasíte, zaškrtnite checkbox “I have read and accept these documents: Terms of Service – Android (US)”. Stlačte tlačidlo Save an continue.

Následne na to sa zobrazí okno s kontrolou položiek nákupu, cena, daň, spôsob platby, ak všetko sedí, stlačte Dokončete nákup (Complete your purchase).

Chvíľu počkajte a mal by sa Vám zobraziť takýto screen:

Tento potvrdzuje, že ste úspešne prešli krokmi potrebnými na zakúpenie aplikácie. O chvíľu by sa malo začať so sťahovaním a následným inštalovaním aplikácie do zariadenia. Samozrejme za predpokladu, že mate dostupnú internetovú konekciu.

Do Vašej emailovej schránky, by ste mali dostať potvrdzujúci email o kúpe aplikácie, ktorý by mal vyzerať približne takto:

Konečnú kontrolu spravíte samozrejme tak, že spustíte aplikáciu v zariadení.

 

14.5.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+