MojAndroid

Pri teroristických útokoch v Paríži zahynulo dnes v noci asi 127 ľudí, pričom desiatky ďalších sú vo vážnom stave. Konečný počet obetí môže ešte rásť. Minimálne jeden účastník týchto útokov si však môže povedať, že mal šťastie v nešťastí. Sylvestor sa v čase výbuchov a streľby pohyboval v blízkosti štadióna, kde sa odpálili až dvaja útočníci. Nebyť smartfónu, ktorý mal vo svojom vrecku, mohol sa pripočítať k desiatkam zranených, či dokonca mŕtvych.

Vďačí za to smartfónu, tentokrát Samsungu Galaxy S6 edge, ktorý zastavil jeden zo šrapnelov z bomby. Aspoň tak to tvrdia zdroje tejto správy. Mobil utrpel vážne poškodenia, ktoré ho znefunkčnili, to však v prípade Sylvestora nie je až tak dôležité. Mobilné zariadenie môže byť jednoducho nahradené, jeho život alebo ujma na zdraví však nie. Nakoniec môžeme len konštatovať, že smartfóny zohrali svoju úlohu nielen pri záchrane Sylvestora, ale aj pri informovaní verejnosti.  Na internete a v správach sa totižto objavili desiatky videí a fotografií, ktoré zachytávajú hrôzu a chaos po teroristických útokoch, čím nám priblížili to, čo sa dnes práve odohráva vo Francúzsku.

Zdroj: phonearena

14.11.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+