MojAndroid

Spoločnosť Microsoft vydala Toolkit Azure pre Android, ktorý poskytujú SDK a natívne knižnice na podporu skladovania a povolení pre svoj operačný systém Windows Azure cloud . To umožní vývojárom Androidu, písať aplikácie, ktoré využívajú služby Windows Azure, a povedie to k multiplatformovým aplikáciám, ktoré budú používať rovnaký súbor dát. Súčasťou Toolkit-u sú ukážkové aplikácie a testy, čo umožňuje vývojárom písať a vytvárať všetko pomocou Eclipse so štandardom Android SDK.

 

Či sa nám to páči, alebo nie, Microsoft vie svoje o vývoji aplikácií. Tiež chápe, že otvorená platforma modelu a multiplatformové aplikácie sú dobré nielen pre podnikanie, ale aj pre spotrebiteľov – čo umožní vývojárom aplikácií písať aplikácie pre Android, iOS a Windows Phone 7 pomocou dobre vytvorených a podporovaných nástrojov. Windows Azure ponúka funkcie, ktoré vývojári chcú preskúmať.  Je to šikovný ťah a recept na úspech.

Zdroj: www.androidcentral.com

 

2.9.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+