MojAndroid

Po internete sa objavujú správy od prvých majiteľov skladacieho phabletu Microsoft Surface Duo o viacerých problémoch. Problémy sa týkajú náhodných výpadkov hovoru a praskajúceho plastu pri USB-C porte. Toto je prvá generácia skladacieho tabletu od Microsoftu, takže sme nejaké tie problémy očakávali. Veríme, že Microsoft sa v budúcnosti polepší a tieto nedostatky odstráni.

Slabý signál a rušenia hovorov na Microsoft Surface Duo

Windows Latest spomína, že sa na komunitnom fóre firmy Microsoft objavujú sťažnosti ohľadom slabého signálu a prerušovaných hovorov. Ide o prichádzajúce aj odchádzajúce hovory. Vyzerá to tak, že Surface Duo má zjavné problémy s pripojením na siete niektorých operátorov. Chyba totiž nevyzerá byť na hardvérovej úrovni.

Väčšina prerušení sa totiž odohráva na sieti amerického operátora Verizon, ale objavili sa aj prípady, kedy to bolo u iných operátorov. Tento problém sa týka aj zariadení zakúpených z oficiálneho Microsoft Store.

Výpadky hovorov sú však závislé od lokality, operátora a frekvencie siete. V niektorých prípadoch pomáha zlepšiť kvalitu pripojenia úprava nastavení sieťového profilu. Iní používatelia zas potvrdili, že neboli schopní tieto problémy riešiť prostredníctvom úpravy nastavení.

“Mojim jediným problémom sú výpadky hovorov. Som vo Verizone a skúsil som už asi všetko. Obnovil som zariadenie do továrenských nastavení, vymenil SIM kartu, vypol obrazovku počas hovoru, použil externý reproduktor aj slúchadlá,” spomína jeden nespokojný používateľ.

Windows Latest spomína ako možnú opravu nasledovný postup:

  • Zmeniť defaultné nastavenia siete
  • Ak máte T-mobile, prepnite na LTE/UMTS auto
  • Vyskúšajte aplikáciu na posilnenie signálu

Pravdepodobne je chyba na úrovni softvéru a tak neostáva používateľom nič iné, len počkať, kým Microsoft nevydá záplatu. Avšak tu problémy nekončia.

Plast pri USB-C praská

Niekoľko majiteľov Microsoft Surface Duo hlási praskajúci plast pri porte USB-C, spomína GSMArena. Dôvodom je nízka hrúbka zariadenia, ktorá je na oboch poloviciach len 4,8 mm. Keď od toho odpočítame USB-C port, ktorý meria 2,6 mm neostane nám ani polovičná hrúbka konštrukcie. Približne 1,3 mm ostáva na vrchu a toľko aj na spodku, pod USB-C portom. Výsledkom zrejme je to, že ak niekto menej opatrne zasunie kábel, hrozí poškodenie plastu.

Niektorí však tvrdia, že prasklina sa objavila, keď mali zariadenie len vo vrecku. Používatelia na Reddite diskutujú o používaní magnetických káblov, ktoré nenamáhajú zariadenia a spevnia USB-C port.

USB-C portu a nabíjaniu to však neuškodilo a je to hlavne kozmetická vada. Avšak ak dáte za mobil okolo 1400 €, tak to nie je práve najpríjemnejší pohľad.

7.10.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+