MojAndroid

Približne 80% produkcie Windows Phone zariadení má pod palcom fínska spoločnosť Nokia. Z dôvodu jej odkúpenia Microsoftom však už nezostalo veľa výrobcov, ktorí by mali záujem o výrobu zariadení s týmto OS. Minimálne nie v takom rozsahu a objeme, ako by si softvérový gigant predstavoval. Microsoft si uvedomuje, že potrebuje vlastný OS zatraktívniť a na svoju stranu pritiahnuť aj ďalších výrobcov. Ako to chce dosiahnuť? Možno aj formou finančnej motivácie.

Náš tip
Microsoft chce pritvrdiť. Uvažuje nad bezplatnými verziami Windows Phone a Windows RT

samsungmicrosoft

Známy ruský novinár, Eldar Murtazin, na svojom Twitter účte informoval, že Microsoft chce jednému z najväčších výrobcov smartfónov ponúknuť zaujímavú finančnú odmenu. Na to, aby sa Samsung vo väčšej miere začal zaujímať o Windows Phone smartfóny, mu má údajne zaplatiť až 1 miliardu amerických dolárov. Podobný systém odmeňovania nasadila redmondská spoločnosť aj pri Nokii, ktorej za to, že bude exkluzívne vyrábať len Windows Phone zariadenia zaplatila každý kvartál 250 miliónov dolárov – celkovo jej mal vyplatiť 1 miliardu dolárov. Exkluzívna produkcia WP zariadení určite nepripadá do úvahy, Samsung by však mohol vo väčšom začať tlačiť zariadenia práve s OS od Microsoftu. Či sú zistenia ruského novinára pravdou sa dozvieme asi až neskôr. Ani jedna zo strán túto informáciu zatiaľ oficiálne nepotvrdila.

16.12.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+