MojAndroid

Boje medzi technologickými spoločnosťami narastajú niekedy vo veľmi odvážne a s svojim spôsobom aj ponižujúce kroky, ktorými hania konkurenciu a vyťahujú na povrch negatívne informácie s cieľom zmeniť zmýšľanie spotrebiteľov. K podobnému kroku pristúpil najnovšie Microsoft, ktorý sa vo svojej anti-Google kampani “Scroogled” už mesiace pokúša presvedčiť používateľov, aby prestali využívať služby spoločnosti Google. Najnovším počinom je vytvorenie celej sekcie vo svojom e-shope, kde ponúka na predaj anti-Google čiapky, hrnčeky či tričká.

Scroogled anti google kampaň Scroogled anti google kampaň 1

Napríklad tričká nesú nápisy – “keep calm while we steal your data” (“buďte v kľude, zatiaľ čo my kradneme vaše dáta”) alebo “step into our web”, čím chce naznačiť, že Google je pavučinou, do ktorej chytá svojich používateľov. Jedná sa o drzý prístup Microsoftu a to najmä vzhľadom na fakt, že vianočná nákupná horúčka môže prilákať mnoho zákazníkov na kúpu týchto predmetov.

To však nie je jediným počinom Microsoftu, proti Googlu. V minulosti vytvoril paródiu na Google Chrome reklamu (video nižšie), napadol Gmail a najnovšie spustil avizovaný e-shop. Kampaň je výsledkom operatívy Mark Penn, ktorá sa starala aj o prezidentskú kampaň pre Billa Clintona. Všetky produkty z ponuky si môžete pozrieť na tomto odkaze.

Zdroj: TheVerge.com

21.11.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+