MojAndroid

Microsoft sprístupnil vlastný kancelársky balík na konkurenčné platformy Android a iOS. Hoci Office pre Android je dostupný už niekoľko mesiacov, Redmondský gigant sa ho pre domácich používateľov rozhodol na smartfónoch poskytnúť úplne zadarmo.

Zadarmo je Microsoft Office dostupný ale len pre domácich používateľov, ktorí sa prihlásia so svojim bezplatným kontom Microsoft. V podnikovej sfére bude na vytváranie, úpravu a ukladanie dokumentov na komerčné účely vyžadované predplatné Office 365.

Microsoft_Office_Mobile_-_Aplikácie_pre_Android_v_aplikácii_Google_Play Microsoft_Office_Mobile_-_Aplikácie_pre_Android_v_aplikácii_Google_Play2 Microsoft_Office_Mobile_-_Aplikácie_pre_Android_v_aplikácii_Google_Play3

Základnými funkciami aplikácie sú samozrejme možnosť čítať a upravovať Office dokumenty, no nechýba ani podpora cloudu OneDrive, OneDrive for Business alebo SharePointu. Samozrejmosťou je podpora pre čítanie e-mailov, komentárov a iných. Zaujme funkcia “Pokračovanie v čítaní”, ktorá pri otvorení wordového dokumentu z OneDrivu alebo OneDrivu for Business v telefóne zabezpečí, že sa automaticky pokračuje od miesta, kde ste prestali čítať, a to dokonca aj vtedy, keď ste si dokument naposledy prezerali v počítači alebo tablete.

Nový Microsoft Office je kompatibilný so zriadeniami s Androidom 4.0 a vyšším. Stiahnuť si ho môžete priamo z obchodu Play.

28.3.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+