MojAndroid

Herným svetom otriasla (v dobrom či v zlom?) správa o tom, že Microsoft kúpil Minecraft a celé štúdio vývojárov stojacich za jeho vznikom. Obľúbená hra je dennou voľbou pre celé generácie hráčov, pričom si ju radi zahrajú malé deti aj dospelí jedinci, ktorí si k nej vytvorili citový vzťah vďaka dlhoročnému hraniu. Minecraft ale nie je iba hrou. Je to jeden z najlepšie sa predávajúcich softvérov, celý ekosystém aktualizácií a vylepšení, a v neposlednom rade aj srdcová záležitosť. Kto raz hral Minecraft, pochopí.

MS_Minecraft-590x330

Otázkou ale naďalej ostáva, prečo Microsoft kúpil práve Minecraft – hru, niečo, s čím bol doteraz spojený len minimálnym putom. A odpovedí je hneď niekoľko. Jedným z možných scenárov je získanie financií. Minecraft patrí medzi najlepšie sa predávajúce hry na svete a pokiaľ ho Microsoft spolu s vývojármi bude i naďalej vyvíjať, môže sa mu 2,5 miliardová investícia vrátiť do niekoľkých rokov. Často sa ale šepká aj o tom, že by Microsoft chcel urobiť “Minecraft 2”, ktorý bude dostupný iba pre herné konzoly Xbox, ktoré spoločnosť vyrába. To by ale Microsoftu neodpustil zvyšok sveta, ktorý imponuje skôr značkám ako PlayStation, Wii, či počítačom všeobecne. Zaujímavou teóriou je však aj tá, ktorá tvrdí, že sa chce Microsoft cez Minecraft dostať do škôl, kde by si vybudoval vzťah už s najmenšími používateľmi PC, ktorí by mu potom ostali verní aj pri kúpe operačného systému pre svoj počítač, či pri kúpe mobilu s Windows Phone.

Minecraft-Xbox-One-Edition-Is-Undergoing-Final-Testing-at-Microsoft-457253-2

Microsoft to ale bude mať ťažké. Veľmi rýchlo rozbehnutý Android mu na trhu nedáva až takú veľkú šancu na úspech a zo strany PC mu na krk tlačia bezplatný Linux a OS X, ktorý ponúka rovnako bezplatné aktualizácie, pričom sám stojí iba zlomok toho, ako plnohodnotný Windows. Microsoft ale určite nekúpil Minecraft len pre potešenie a má s ním veľké plány. Možno v ňom začne umiestňovať reklamu, bude sa súdiť za licenčné poplatky, spraví z Minecraftu hru iba pre Windows zariadenia, či čokoľvek iné. Určite budeme budúcnosť tejto hernej legendy sledovať aj ďalej a uvidíme, aké s ňou má americký gigant plány.

Zdroj: Gizmodo

16.9.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+