MojAndroid

Android dnes už nenájdete len na smartfónoch alebo tabletoch a výrobcovia ho s obľubou používajú aj na iných inteligentných zariadeniach. Či už sú to hodinky, rôzne multimediálne centrá alebo dokonca televízory, všade nájdete istú formu modifikovaného Androidu. Dobre známe sú aj rôzne emulátory, ktoré umožňujú pracovať s Androidom aj na klasických počítačoch s Windowsom alebo MacOs X. Asi najznámejším je BlueStacks, ktorý umožňuje pracovať s Android aplikáciami a hrať hry akoby ste ich mali spustené na smartfóne alebo tablete. Teraz sa k nemu pridáva ďalší emulátor s názvom MEmu.

Pomocou MEmu je možné vychutnávať si najnovšie Android hry a aplikácie nielen na PC, ale aj na zariadeniach dva v jednom a tabletoch s operačným systémom Windows. Nejde o Remix OS 2.0, ale o emulátor v pravom slova zmysle. To znamená, že obľúbené Androidovské tituly spustíte priamo vo Windowse. Nastavenia povoľujú zmenu veľkosti pamäte, rozlíšenia, procesora, prístupu k rootu a podobne. Samozrejmosťou je aj možnosť namapovať tlačidlá herných ovládačov  a klávesníc tak, aby fungovali aj v emulátore.

MEmu_2_2_1_-_MEmu2

MEmu dokáže obísť potrebu prítomnosti senzorov, ktoré sú potrebné k ovládaniu niektorých hier na mobilných zariadeniach. Dokonca môžete nechať simulovať konkrétne GPS umiestnenie alebo zdieľať súbory medzi Androidom a Windowsom. Inštalácia aplikácií sa realizuje cez APK súbory a podporované je aj vytváranie nových emulovaných systémov, ich klonovanie alebo mazanie. Emulátor MEmu môžete zadarmo stiahnuť tu. (poznámka: po stiahnutí malého inštalačného súboru bude nutné stiahnuť dodatočné súbory o veľkosti približne 227 MB)

MEmu_2_2_1_-_MEmu

Zdroj: xda

19.1.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+