MojAndroid

McAfee Labs sa na konci roku 2011 venuje vizionárskym predpovediam na rok 2012 v oblasti bezpečnosti a dodáva, že to, čo dnes ohrozuje naše počítače, bude v dohľadnej dobe ohrozovať aj naše mobilné zariadenia. Pripravme sa teda na kriminalitu, hacking a ohrozenie internet bankovníctva.

Vince Weaver, McAfee Labs Sr VP, hovorí:

„ Mnoho hrozieb, ktoré sa stanú významné v roku 2012 už boli naznačené v roku 2011. Počas uplynulého roka si verejnosť stále viac uvedomovala niektoré z týchto rizík, ako je ohrozenie infraštruktúry a vplyvu hackingu, čím si získavajú pozornosť  medzinárodných médií. Znamená to, že môžeme očakávať zlepšenie a pokračovanie nástrojov zločinu a malware, ktoré urobia významný vplyv v roku 2012.“

Ale to nie je všetko. Pripravme sa nielen na útoky jednotlivcov, ale môžeme očakávať aj útoky priemyselného významu, dokonca na základné infraštruktúry ako sú dodávatelia vody, elektriny, ropy a plynu. Žiaľ, spoločnosti a infraštruktúra nie je vôbec pripravená na útoky podobného zamerania. Hackeri používajú výkonný hardware, získavajú dlhodobý prístup k dátam a v konečnom dôsledku plnú kontrolu nad systémami.

Kompletnú správu McAfee si môžete prečítať na tejto stránke v PDF.

Zdroj: http://www.mcafee.com/ , http://www.androidguys.com/

 

2.1.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+