MojAndroid

Nový Material You zo systému Android 12 neprináša len nový dizajn, ale aj možnosť prispôsobiť si používateľské rozhranie viac ako kedykoľvek predtým. Celú farebnú schému Androidu si môžete vďaka novému systému zladiť s farbami vašej tapety. Systém vám automaticky na základe tapety vytvorí bohatú paletu zloženú z piatich základných farieb a ďalších 12 odtieňov.

Jedinou nevýhodou je, že open source verzia Androidu 12 túto funkciu momentálne nepodporuje, čo znamená, že bude k dispozícii exkluzívne pre zariadenia Google Pixel. Podľa portálu Android Central sa to však možno zmení s vydaním verzie Android 12.1.

Android 12 Beta 5 Material You kalkulačka
Foto: TheVerge.com

Material You aj na nadstavbách iných výrobcov?

Vývojári z portálu XDA odhalili náznaky toho, že Google systém plánuje sprístupniť aj ostatným výrobcom. Išlo údajne o internú verziu Androidu 12.1, kde nový Material You vystupuje pod kódovým označením „monet“.

Ak sa špekulácie potvrdia a spoločnosť sprístupní API nového modulu, možno by sme videli jeho implementáciu aj na niektorých nadstavbách, ktoré majú ďaleko od čistého Androidu.

Google Pixel 4a 

{{shop_name}} od {{product_price}}

Samozrejme, rozhodnutie potom ostane už len na samotných výrobcoch a môže sa stať, že sa rozhodnú funkciu zo svojho systému vynechať. Od toho máme pravdepodobne ešte ďaleko, keďže zatiaľ nie je ani jasné, kedy Google plánuje vydať vylepšenú verziu Androidu 12.

Náš tip
Android je odteraz možné ovládať len pomocou tváre
25.9.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+