MojAndroid

Telefón Huawei Mate 10 bol predstavený v polovici októbra roka 2017. Preto je teraz veľmi zaujímavé vidieť, že dostáva veľkú aktualizáciu. Tá so sebou prináša novšiu verziu používateľskej nadstavby EMUI 12. Update je stabilný a určený pre nás Európanov. Informácie na internet zverejnil web Huawei Portal.

Používatelia smartfónu Huawei Mate 10 dostanú príjemné prekvapenie

Pred dvoma týždňami čínsky gigant Huawei prezradil, že vypustí EMUI 12 pre používateľov smartfónov zo série Huawei Mate 10. Update podľa stránky Huawei Central údajne aktualizuje verziu grafického rozhrania z EMUI 10.0.189 priamo na EMUI 12. Momentálne je update stále dostupný iba pre obmedzenejší počet používateľov, no časom sa dostane aj na ďalšie kusy.

Huawei Mate 10
Huawei Mate 10 | Zdroj: HuaweiCentral.com

Huawei P50 Pro

Zdá sa, že najnovší firmvér nesie označenie EMUI 12.0.0.225 (C432E4R1P1) a balíček s aktualizáciu bude skutočne veľký. Jeho veľkosť sa má pohybovať v rozmedzí od 1 až po 4 GB. Pre kontrolu dostupnosti aktualizácie môžete prejsť do nastavení svojho smartfónu, konkrétnejšie do časti Systém a aktualizácie. Sem kliknite na “Softvérové aktualizácie” a skontrolujte, či EMUI 12 náhodou už vaše zariadenie nedostalo ešte pred ostatnými používateľmi.

Aktualizácie u konkurencie

Samsung je najvzornejším výrobcom pokiaľ ide o aktualizácie systému. Nedávno sa jednej veľkej dočkal model Samsung Galaxy A22 5G. Za zmienku ďalej stojí fakt, že Xiaomi ukončuje podporu pre dvojicu obľúbených telefónov. Android 12 dodala siedmim modelom na Slovensku aj Motorola.

Náš tip
Realme GT 2 Master Explorer je potenciálnym zabijakom vlajkových lodí

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
13.7.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+