MojAndroid

S letným obdobím prichádzajú na rad aj rôzne outdoorové akcie. Určite mnohí z vás chodia počas leta na rôzne túry, výlety, alebo rekreačne bicyklovať. My poznáme skvelú aplikáciu, s ktorou sa na túre nikdy nestratíte, a z vášho výletu budete mať pomocou tejto aplikácie krásny prehľad o počte prejdených kilometrov, o absolvovanej trase, či priemernej rýchlosti. Aplikácia sa volá Mapy.cz a akonáhle zistíte, ako je táto aplikácia skvelá, určite sa stane neodmysliteľnou súčasťou vášho smartfónu. Potešiť môže aj plná lokalizácia v českom jazyku.

Verzia: 5.2.0
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 5.2.0
Aktuálna cena: Zdarma

Prostá a jednoduchá

V aplikácií sa vyzná úplne každý. Je jednoduchá, s pekným vzhľadom, čo určite pomôže k tomu, aby ste si ju obľúbili. Mapy.cz môžete používať aj bez nutnosti registrovať sa, množstvo výhod však príde po registrácií. Najviac zaujme možnosť ukladať si výlety na cloudové úložisko Seznam.cz. Bez registrácie sa vám štatistiky výletu totiž ukážu len jednorazovo. Všetky mapy je nutné pred výletom kompletne stiahnuť, k dispozícii sú všetky kraje Českej a Slovenskej republiky. Ak vaše zariadenia má menšie úložisko, určite vás poteší možnosť stiahnutia máp do interného, ale aj do externého úložiska.

  

Zaujímavé zobrazenia máp

Samotné mapy je možné používať v troch rôznych zobrazeniach, a to v leteckom, zimnom, a turistickom. Najviac zaujme už spomínané turistické zobrazenie, v ktorom nechýbajú takmer všetky známe turistické chodníky. Aplikácia funguje aj bez pripojenia k internetu. Stačí, že máte zapnutú lokalizáciu pomocou GPS. Na moje vlastné prekvapenie, aplikácia vás lokalizuje úplne bezchybne len podľa GPS satelitov.

  

Najväčším ťahákom sú štatistiky

Mapy.cz spočívajú najmä v tom, že pred výletom zapnete “Stopaře”, ktorý zaznamenáva váš pohyb, zmenu v nadmorskej výške, vašu aktuálnu rýchlosť a čas. Keď dorazíte na miesto, kam ste mali namierené, tak po vypnutí Stopaře vám aplikácia krásne vypíše štatistiky z výletu. Nechýba priemerná rýchlosť, či priemerný čas, za ktorý ste prešli jeden kilometer. Mapy.cz pritom sú schopné sami detegovať, či ste v aute, na bicykli, alebo či idete pešo. Poteší možnosť plánovania výletov a vyhľadávania zaujímavých miest vo vašom okolí.

  

Náhrada za vašu predvolenú aplikáciu s mapami?

Mapy.cz ponúkajú skvelé zobrazenia máp. Ľahko dokážu prekonať aj konkurenčné Google Mapy. Disponujú podobnými vlastnosťami, nechýba tiež možnosť slovného vyhľadávania miest, reštaurácií, hotelov, bankomatov, čerpacích staníc, a omnoho viac objektov.

  

Zhrnutie

Mapy.cz sám používam a musím uznať, že ponúka množstvo možností, ako si sprehľadniť váš výlet, poprípade ho zdielať s priateľmi na sociálnych sieťach a pochváliť sa, kde ste toto leto boli. Vrelo odporúčam z vlastných skúseností.

Používate nejaké podobné aplikácie? Podelte sa s nami o skúsenosti v diskusii!

10.7.2018
Zdroj:

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+