MojAndroid

V minulosti boli tetovania bežné len v malej časti populácie a nie práve spoločensky vyššej. To sa ale zmenilo za posledné štvrťstoročie, tetovanie je dnes bežná vec a môžeme ho vidieť aj u mediálne známych ľudí, ako filmových hviezd, populárnych hudobníkov či športovcov. Profesionálni tetovači povýšili svoje výtvory na umelecké diela a povzniesli tetovanie na seriózne a všeobecne uznávané umenie a ľudia dnes berú tetovanie ako možnosť vyjadrenia seba samého. Mohlo by mať tetovanie okrem estetickej funkcie aj inú? Nový projekt na crowfundingovej stránke Kickstarter s názvom LogicInk tvrdí, že áno.

V prvom rade treba upozorniť, že sa nejedná o trvalé tetovanie, ale o formu nálepky. Tá má ako prvú funkciu upozorňovať na stupeň UV žiarenia. Pokiaľ stúpne, nálepka mení farbu z bielej na fialovú, respektíve u vonkajšieho prstenca na svetloružovú, pokiaľ hrozí spálenie na slnku. Tvorcovia chcú v ďalšom kroku pridať funkcie ako meranie teploty, stupňa hydratácie a miery alkoholu v krvi. Potrebných 25-tisíc dolárov na rozbehnutie projektu sa im už podarilo vyzbierať a základne nálepky s UV senzormi by rada predávala už v novembri za 14 dolárov. Pokiaľ by ste si chceli zmeniť jej dizajn a pridať ďalšie funkcie, malo by vás to stáť až 79 dolárov.

11.9.2018
Zdroj: DigitalTrends

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+