MojAndroid

Od dnešného dňa funguje online nákup vlakových cestovných listkov už aj cez internet v mobilných telefónoch. Informovali o tom generálny riaditeľ ZSSK Pavel Kravec a minister dopravy Ján Figeľ na tlačovej konferencii v Bratislave. Nový systém s názvom eMIL – elektronický mobilný internetový lístok- je určený pre všetkých  ľudí, ktorí majú telefóny s prístupom na internet a platobné karty, umožňujúce elektronické operácie. Lístok si je možné zakúpiť prostredníctvom internetovej stránky ZSSK, slovakrail.sk.

Po úspešne vykonanej platbe príde cestujúcemu na mobil SMS správa s číslom transakcie, ktoré zároveň slúži aj ako doklad, ktorým sa preukáže pri kontrole – odpadá tak nutnosť vytlačiť si cestovný lístok po jeho zakúpení na internete, tak ako to bolo doteraz. Lístok si môžete kúpiť už v 60 dňovom predstihu, ale najneskôr 3 hodiny pred odchodom vlaku. Pri IC vlakoch je táto doba srátená na 15 minút. Cestovné lístky je možné kúpiť len na jednu trasu, konkrétny vlak v konkrétnom čase a na konkrétne meno cestujúceho. Spiatočný lístok zatiaľ nie je možné takýmto spôsobom zakúpiť.

Zdroj: aktuality.sk

1.2.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+