MojAndroid

Nie je to prvýkrát, čo sa stretávame s technológiou spoločnosti Liquipel. Už počas minuloročného veľtrhu CES 2012 sa objavila táto pomerne neznáma spoločnosť, ponúkajúc vodeodolnosť pre rôzne typy zariadení, bez akéhokoľvek obalu. O niekoľko mesiacov neskôr prezentovala rovnaká spoločnosť na MWC, smartfón ponorený v nádobe s vodou, samozrejme bez žiadnych známok poškodenia. My sme vás tesne pred predstavením smartfónu Galaxy S III informovali o špekuláciach, o údajnej spolupráci spoločností Samsung a Liquipel, čo sa neskôr ukázalo, že nie je pravda. Na tohtoročnom veľtrhu CES 2013 sa objavil Liquipel 2.0, ktorý vraj ponúka 100-násobne väčšiu efektivitu.

Liquipel 2.0 ochráni váš smartfón voči vode [CES 2013]

Použitím patentovaného procesu, táto spoločnosť vloží váš smartfón do špeciálnej komory, z ktorej je odčerpaný vzduch a vo vákuu je v podobe výparov potom aplikovaná neznáma látka, ktorá sa naviaže až na molekulárnej úrovni. Podľa spoločnosti, je takto upravené zariadenie schopné odolávať vode počas niekoľkých rokov. Zaujímavé je, že nanovrstva ochraňuje nie len zovňajšok, ale aj elektroniku vo vnútri.

Okrem efektivity ochrany sa zmenil aj proces aplikácie technológie. Predtým ste museli zaslať vaše zariadenie do sídla spoločnosti. Od tohto roka, bude Liquipel dostupný vo vybraných nákupných centrách, začínajúc vo West Edmonton Mall v Kanade. Ako to už tak býva, na území Slovenskej a Českej republiky si budeme musieť ešte poriadne dlho počkať.

Spoločnosť si za aplikáciu vodeodolnosti, napríklad pre Android smartfón Samsung Galaxy SIII, naúčtuje nemalú sumu 60 dolárov (46 €), avšak riešenia v podobe ochranného obalu sú niekedy dokonca drahšie. Zoznam podporovaných zariadení nájdete na domovskej stránke spoločnosti.

Zdroj: phonearena

9.1.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+