MojAndroid

Ak ste ho aj nikdy nepoužívali, určite ste už o ňom počuli. Reč je o operačnom systému Linux, ktorý sa v rôznych verziách nachádza skutočne v obrovskom množstve zariadení. To množstvo verzií je spôsobené tým, že systém je už od svojich počiatkov vlastne skupinovou tvorbou a prispieť k jeho vývoju môže skutočne ktokoľvek.

Otcom systému je Linus Torvalds, ktorý systém vytvoril v rámci voľného času a keď sa dostával ku komplexnejším problémom, oslovil komunitu vývojárov, ktorá mu s radosťou pomohla. Spoločnosť Linux Foundation zverejnila detailnú správu, kde informuje okrem iného aj o tom, že od roku 2005 sa na vývoji Kernelu podieľalo 13 500 vývojárov z 1 300 spoločností. Najzaujímavejšie na tom je, že Kernel teraz získava v priemere 7,8 opráv za hodinu. Takýmto raketovým tempom sa systém neustále zlepšuje a vďačiť za to môžeme komunite vývojárov, ktorá to robí vo svojom voľnom čase a zadarmo.

Používate aj vy Linux alebo ste s ním v minulosti experimentovali? Dajte nám vedieť v komentároch pod článkom a oslávte tento deň spolu s nami.

Zdroj: Linux Foundation via TechCrunch

23.8.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+