MojAndroid

Smart home zariadenia sa stávajú čoraz populárnejšími a tento trend bude určite pokračovať. Uvedomuje si to aj Lidl, ktorý predstavuje svoje vlastné riešenie smart domácnosti. Základom je samozrejme aplikácia Lidl Home pre Android aj iOS, v ponuke je už teraz viacero zaujímavých zariadení.

Aj Lidl dokazuje, že patrí medzi moderné a pokrokové firmy. Svoje produkty a segmenty sa snaží inovovať či už po technologickej alebo aj ekologickej stránke. A vyústením tohto snaženia je príchod nového segmentu – smart domácnosť.

Inteligentné produkty Smart Home prinesú do vášho domova tú pravú atmosféru bez ohľadu na to, či ide o byt, dom alebo napríklad aj chatu. 

Všetky informácie na jednom mieste

Zákazníci, ktorí sa chcú o smart domácnosti od Lidlu dozvedieť viac, majú k dispozícii stránku, kde je všetko pekne vysvetlené. Nájdu tu informácie o konkrétnych zariadeniach, o tom, ako to celé funguje a oveľa viac.

Medzi hlavné výhody smart domácnosti od Lidlu patrí:

 • poskytnú požadovanú kvalitu
 • nižšia cena v porovnaní s výrobkami iných značiek
 • jednoduchá aplikácia Lidl Home dostupná pre Android aj iOS
 • viac pohodlia a bezpečnosti pre váš domov
 • priateľské nielen k vašej peňaženke, ale aj k životnému prostrediu

Ponuka smart home zariadení

Aktuálna ponuka zahŕňa napríklad štartovaciu súpravu, ktorá obsahuje základnú jednotku (bránu alebo gateway), ovládač a tri farebné žiarovky. Zakúpiť je možné aj žiarovky samostatne a k dispozícii je napríklad aj LED stropné svetlo.

Ponuka je naozaj široká. Nechýbajú obľúbené LED pásy, zaujímavým zariadením je aj  smart zásuvková lišta s USB konektormi. V rámci senzorov si už teraz môžete kúpiť senzor pohybu či dverový a okenný senzor.

lidl smart home ponuka

Najdôležitejšou súčasťou smart domácnosti od Lidl je brána, ktorá funguje na protokole Zigbee. Práve táto brána komunikuje so všetkými smart zariadeniami v domácnosti. Bez nej by tento ekosystém fungovať nemohol.

Veľmi príjemná cena

Lidl samozrejme myslel na to, aby cena smart home zariadení nebola vysoká. V porovnaní s rovnako kvalitnými produktmi iných značiek je cena výhodnejšia. Smart domácnosť si vďaka príjemnej cene môžu vychutnať aj používatelia, ktorí by o ňu inak nemali záujem. Môžu si tak dosýta užívať všetky výhody, ktoré im ponúkne.

lidl smart home

Napríklad taká štartovacia súprava pre vašu sieť Smart Home LIVARNOLUX vychádza na príjemných 71,99€. Hlavnú bránu pre smart domácnosť SILVERCREST si môžete kúpiť za 32,99€ a senzor pohybu SILVERCREST vychádza na 14,99€.

Kde kúpiť?

Smart home zariadenia od Lidlu si môžu zákazníci kúpiť z pohodlia domova priamo v Lidl e-shope. Pri každom smart zariadení nájde zákazník presný a detailný popis na čo slúži a ako funguje.

Aplikácia ako základ

Čo by to bolo za smart home riešenie bez poriadnej aplikácie? V smartfóne s operačným systémom Android alebo iOS stačí v príslušnom obchode s aplikáciami vyhľadať Lidl Home a nainštalovať. Nasleduje registrácia, pri ktorej je potrebné zadať e-mail, na ktorý príde overovací kód. Následne si používateľ zvolí svoje heslo a hotovo. Aplikácia je pripravená na používanie.

Lidl Home
Lidl Home
Developer: Lidl
Price: Free
 • Lidl Home Screenshot
 • Lidl Home Screenshot
 • Lidl Home Screenshot
 • Lidl Home Screenshot
 • Lidl Home Screenshot
 • Lidl Home Screenshot

Následnej je do aplikácie Lidl Home potrebné pridať zariadenia, ktoré sa budú ovládať. Avšak nejde tu len o jednoduché zapínanie a vypínanie svetiel. Nastaviť je možné ich intenzitu, farbu a oveľa viac. Dokonca aj načasovanie rozsvietenia a zhasnutia. Fantázii sa medze nekladú.

Ovládajte nielen pomocou aplikácie

Dokúpiť je možné aj špeciálny ovládač, ktorému je možné priradiť až 25 svetiel. Používateľ tak nie je odkázaný len na ovládanie aplikáciou Lidl Home. Po správnom nakonfigurovaní je možné svetlá ovládať aj súčasne len pomocou tohto jedného diaľkového ovládača.

lidl smart home ovladac

Tento článok vznikol v spolupráci s Lidl.

15.12.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+