MojAndroid

Spoločnosť LG dnes predstavila novú klávesnicu pre mobilné zariadenia LG Rolly Keyboard 2. Ide o nástupcu modelu LG Rolly, ktorý bol predstavený vlani na jeseň a ktorý ponúkal pomerne zaujímavý koncept. Ide o skladaciu klávesnicu, ktorú je možné zložiť do akejsi tuby a ktorá sa po rozložení veľmi jednoducho pripojí hneď k niekoľkým mobilným zariadeniam. Oproti minulej generácii produktu pribudlo niekoľko zaujímavých noviniek a vylepšení.

LG Rolly Keyboard 2 2

Tou najzaujímavejšou novinkou je určite piaty rad kláves, vďaka čomu klávesnica výraznejšie pripomína tie, na ktoré sme zvyknutí pri používaní plnohodnotného počítača alebo notebooku. Klávesnica tak ponúka oveľa väščie množstvo nástrojov na ovládanie systému a aplikácií na zariadení. Tie teraz pripojíte ku klávesnici až tri súčasne, pričom v predchádzajúcej generácii to boli iba dve zariadenia. Okrem toho sa tu nachádza aj štrbina v klávesnici, ktorá podrží mobilné zariadenie s uhlopriečkou displeja aspoň 4″.

LG Rolly Keyboard 2

Keďže má klávesnica päť radov kláves, teraz sa roluje do hranolu s podstavou päťuholníka. Vďaka jednoduchému pútku je tiež oveľa jednoduchšie rozloženie klávesnice. Tá je napájaná iba jednou AAA batériou, ktorá by sa mala postarať o fungovanie v priebehu tri a pol mesiaca. Klávesnica sa bude predávať za ekvivalent približne 100 EUR, no zatiaľ bude dostupná iba v Južnej Kórei a nie je zrejmé, či a kedy by sa mohla dostať aj do ďalších častí sveta.

Zdroj: LG via Android Community

15.4.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+