MojAndroid

Spoločnosť LG otvorila dnes v pražskej Galérii Harfa svoju novú značkovú predajňu, ktorá ponúka okrem všetkých produktov dostupných na českom trhu aj exkluzívne výrobky, ktoré nie sú bežne dostupné na internete. Pri tejto príležitosti bola oficiálne predstavená aj horúca novinka LG G3 s, ktorý sme si vyskúšali vo vlastných rukách.

Vlajková loď spoločnosti zo strednej triedy je po dizajnovej stránke takmer identická, no rozdiel je cítiť v rozmeroch. Smartfón sa lepšie drží v ruke a ovládanie je veľmi pohodlné. Kompaktnejšie rozmery sa podarilo dosiahnuť menším 5-palcovým displejom s rozlíšením 720 x 1280 px a tenkým rámikom, ktorý na prednej strane vypĺňa až 74,1% plochy. Procesor narozdiel od LG G3 nie je štvorjadrový Snapdragon 801, ale len Snapdragon 400 s taktom 1,2 GHz. Pamäť RAM má menšiu kapacitu 1 GB a fotoaparát disponuje nižším rozlíšením 8 Mpix. Papierovo slabší hardvér sa ale na rýchlosti a plynulosti systému na prvý pohľad nepodpísal. Výstavný kus sme však mali k dispozícií len veľmi krátko, takže bližšie poznatky vám prinesieme v recenzii.

Cena novinky sa na Slovensku má pohybovať na úrovni 333 eur, pričom predávať sa má začať niekedy v priebehu augusta.

Fotogaléria z otvorenia pražského showroomu:

Fotografie novinky LG G3 s:

 

20.8.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+