MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Systém: Výborné odladenie, nekonečné nastavenia

LG G7 ThinQ prichádza s predinštalovaným systémom Android 8.0 Oreo s nadstavbou od LG. Tá je jedna z najrobustnejších, aké na trhu nájdete a je vidieť, že telefóny LG aktuálne letia najmä v Ázii, hlavne domovskej Kórei. Farebné grafické prvky a množstvo možností a nastavení sú tým, čo najlepšie charakterizuje systém v novej G7-čke.

Na prvý pohľad prostredie náramne pripomína to, ktoré nájdeme v smartfónoch Samsung. Niektoré prvky sú jednoduché a dobre prispôsobiteľné, ako napríklad domovská obrazovka či panel s rýchlym spustením v notifikačnej lište. Nájdete tu skutočne praktické možnosti, ktorých je oproti čistému Androidu viac a sú aj rozumnejšie uložené.

Akonáhle ale prejdete do nastavení, čaká na vás čistý chaos. Štyri karty s nastaveniami a v každej desiatky možností nás donútili používať vyhľadávanie nastavení oveľa častejšie ako na ktoromkoľvek inom telefóne.

Musíme ale uznať, že tu nájdete naozaj obrovské množstvo zaujímavých nastavení. Medzi tie najoriginálnejšie patrí, ako to LG označuje, „Druhá obrazovka“. V skutočnosti ide o miesto okolo výrezu v displeji, ktorý je možné dodatočne si prispôsobiť. Okrem možnosti digitálne ho skryť si môžete výrez prispôsobiť aj rôznymi farebnými efektami. Znovu ide o funkciu, ktorá bude zrejme populárna skôr na východ od Uralu. My sme radšej používali displej s priznaným výrezom, okolo ktorého bolo miesto využiteľné na ikony upozornení a stavového riadku.

Ďalším veľmi užitočným nastavením je praktický Always-On Displej, ktorý zobrazuje čas, rôzne praktické informácie aj upozornenia. Hoci telefón nemá AMOLED displej, ani tento režim nebol nijako špeciálne náročný na batériu a bez problémov sme ho počas testovania používali od rána do večera. Veľmi praktický je aj režim vyhľadávania na domovskej obrazovke, ktorý aktivujete potiahnutím v strede obrazovky zhora nadol. Máte prístup nielen ku komplexnému vyhľadávaniu, ale napríklad aj k posledným aplikáciám či mailom, a to aj v aplikáciách tretích strán. Túto obrazovku sme veľmi radi využívali a telefónu pridáva skutočnú extra hodnotu.

Obrovskou výhodou systému je však jeho fantastické odladenie. Telefón fungoval doslova bez straty FPS pri akejkoľvek animácii a nikdy nás nenechal v štychu. Je preto pozitívne, že napriek skutočne robustnej nadstavbe a množstvu možností telefón všetko zvláda bez akýchkoľvek problémov a dostupný výkon rozdeľuje tak, že používateľský zážitok je jednoducho vynikajúci. Umocňuje ho aj skvelá vibračná odozva – niečo, čo je všeobecne na platforme Android veľmi podpriemerné. LG sa však snaží pridať vibračnú odozvu v systéme všade tam, kde vám spríjemní používanie. Intenzitu jednotlivých druhov vibrovania si pritom môžete ešte dodatočne prispôsobiť, čo je obrovské plus a čo veľmi chválime.

Telefón si okrem skeneru odtlačkov môžete zabezpečiť aj rozpoznávaním tváre. To počas nášho testovania fungovalo veľmi dobre bez nejakých väčších problémov, no aj tak sme uprednostňovali pri odomykaní rýchly a presný skener na zadnej strane.

Multimédiá: Tu sa ukážu esá v rukáve

Ak hľadáte plnohodnotne vybavený multimediálny smartfón, tu ste na správnej adrese. LG G7 ThinQ je vynikajúco vybavené multimediálne zariadenie pripravené potešiť aj tých najnáročnejších používateľov.

Základom je prebytok výkonu. Snapdragon 845 a 4 GB RAM zvládnu dnes všetko, na čo si pomyslíte. Druhým dôležitým prvkom je krásny veľký displej s množstvom detailov. Obrazovka je ideálna na prácu s textom, tabuľkami, prezentáciami, ale aj fotografiami a videom.

Ďalším dôležitým prvkom je zvuk, ktorému LG prikladá veľkú váhu. Nájdete tu aj spomínaný 3,5mm jack a aj kvalitný DAC, čo oceníte najmä s kvalitnými slúchadlami. Tie pribalené od LG tiež nie sú vôbec zlé, sú ale veľmi kompaktné, čo obmedzuje ich možnosti. Na svoju veľkosť však hrajú hlasno a kvalitne a majú naozaj praktickú konštrukciu s káblom odolným proti zamotaniu.

Telefón tiež disponuje stereo reproduktormi dnes už v tradičnej zostave – spodný reproduktor v hrane a horný, ktorý je kombinovaný so slúchadlom pre hovory. Výsledok je veľmi kvalitný, aj keď nie úplne najlepší. Telefón hrá skutočne hlasno, no najmä pri vyšších hlasitostiach dochádza k počuteľnému skresleniu. Na bežné prehrávanie YouTube videí to však bude stačiť. Znovu pripomíname veľkú výhodu 3,5mm jacku pre slúchadlá, ktorá viac než vyváži nedokonalosť vstavaných reproduktorov.

Ak k týmto všetkým pozitívam pripočítame ešte aj veľmi slušnú výdrž batérie, dostaneme naozaj fantastické multimediálne zariadenie. To zvládne aj náročnejšie formáty a multimédiá si tak budete užívať vo vysokej kvalite a dostatočne dlho na jedno nabitie. Nechýbajú ani overené predinštalované multimediálne aplikácie od LG, ktoré často nahradia aj vaše obľúbené nástroje na počúvanie hudby či prehrávanie videí.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
14.8.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

 • Miso3

  3.5-4hod SOT za deň hodnotíte ako nadpriemer?? To fakt?

  • Hodnotime to prene tak, ako je to napisane v recenzii :)

   “Na naše prekvapenie však LG G7 ThinQ doručil priemernú až nadpriemernú výdrž, čo pri tejto kapacite batérie hodnotíme veľmi pozitívne.”

   Napriklad spominana vydrz v rezime stand-by je urcite nadpriemerna :)

 • Peter Križian

  Ja mám G7, displej je fantastický, a žiaden modrý nadych nevidím, baterka mi drží cca 5 hodín SOT, ale always on display nepozivqmn, tak možno vďaka tomu .a v ostatných veciach súhlasím s recenziu .je to výborný mobil .akurat jedna vec este, nemá stereo reproduktory, malen jeden, a boombox systém, teda zadná stena mobilu funguje ako rezonančná doska, keď sa mobil polozina stôl, tak to hrá fantasticky, hlasno aj kvalitne .

 • Peter Križian

  Ja mám G7, displej je fantastický, a žiaden modrý nádych nevidím, baterka mi drží cca 5 hodín SOT, ale always on display nepoužívam, tak možno vďaka tomu, a v ostatných veciach súhlasím s recenziu. Je to výborný mobil. Akurát jedna vec ešte, nemá stereo reproduktory, má len jeden, a boombox systém, teda zadná stena mobilu funguje ako rezonančná doska, keď sa mobil položí na stôl, tak to hrá fantasticky, hlasno aj kvalitne. Je to výborný mobil, môžem iba odporučiť.

  • stanleyjr

   konecne sa tu niekto ozval za tie stereo reproduktory, autor clanku by si mal zozbierat najprv informacie z doveryhodnych zdrojov.

 • Luis del Piero

  Umi telefon fotit v rezimu 16:9 ?

  • Peter Križian

   Áno, fotí v 16:9

  • Robert Koren

   Ale nie natívne….. Apple s instagramom zabil 16:9

 • donkon

  kolko volneho miesta ostava uzivatelovi zo 64GB? u operatora som videl ze system zaberal 52GB ale to bolo zrejme koli tomu ze to bol vystavny kus

+